Bitcoin Yeni Yükseliş Trendini Onaylamakta Zorlanıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • Günlük grafikteki göstergeler düşüşe işaret etse de kısa vadeli göstergeler olumlu bir tablo çiziyor.

  • BTC, A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 8 Ocak’taki fiyat rekorundan sonra takip etmeye başladığı alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.Bitcoin (BTC) alçalan direnç çizgisinden çıkış yapmasına rağmen teknik göstergeler ve dalga sayımı henüz yükseliş trendini onaylamış değil. Bu unsurlar, yükselişin aksine bir kez daha düşüş yaşanabileceğini gösteriyor.Bitcoin Çıkış Yaptı

Bitcoin alçalan direnç çizgisinden birçok defa reddedildikten sonra 2 Şubat’ta çıkış yapmayı başardı ve direnç çizgisinin oldukça üzerinde bir kapanış yaptı. Bu hareketle birlikte fiyat da 34.000 dolardaki direnç bölgesine ulaşmış oldu.

Öte yandan teknik göstergeler yükseliş hareketini onaylamış değil ve BTC’nin 37.000 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesine çok yakın bir şekilde hareket ettiği görülüyor. Dolayısıyla BTC’nin yükseliş trendi henüz onaylanamıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte de benzer bir görünüm göze çarpıyor. 2 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret etse de BTC, düzeltme hareketleri için genelde bir tepe teşkil eden ve dönüşe sebep olan bir direnç bölgesi içinde hareket ediyor. 36.100-37.200 dolar aralığında bulunan bu direnç bölgesi, 0,618-0,786 fib. düzeltme seviyelerini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımına göre BTC, A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket ediyor olabilir. Aşağıdaki grafikte beyazla gösterilen bu dalga sayımı, fiyatın 25.700 dolarda dip oluşturmasına neden olabilir.

38.620 dolar seviyesinde yer alan 29 Ocak tepesinin aşılması ise bahsedilen dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

Yine aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen alt dalga sayımına göre BTC ikinci alt dalgayı tamamlamaya yakın duruyor. İkinci alt dalganın tamamlanmasından sonra başlayacak olan üçüncü alt dalga ise Bitcoin fiyatında bir düşüşe sebebiyet verebilir. Bu senaryo fib. seviyelerinden dönüşü de destekliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

İkinci alt dalgaya daha yakından bakıldığında, fiyat hareketinin 37.257 dolar seviyesini hedefleyebilme ihtimali de onaylanıyor. Bu hedef, yukarıdaki bölümde belirtilen 0,786 fib. düzeltme seviyesiyle de kesişiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

2 Şubat’ta yaşanan çıkışa rağmen yükseliş trendi henüz onaylanmış değil. Tam aksine BTC 37.200 dolar seviyelerini hedefledikten sonra bir kırılım gerçekleştirebilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 1 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın