Bitcoin Yeni Rekordan Sonra 60.000 Dolar Hedefini Koruyabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 52.618 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

  • 50.700 dolarda ara destek seviyesi bulunuyor.

  • BTC mevcut yükseliş hareketinin son kısmını tamamlıyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) reached a new all-time high price of $52,618 on Feb. 18 before decreasing slightly.Bitcoin (BTC) fiyatının, yükseliş eğilimini koruyarak 55.000 dolar seviyesine doğru artış ortaya koyması bekleniyor.Bitcoin Çıkış Yaptı

BTC 17 Şubat’ta belden tutma boğa mumu oluşturarak 52.618 dolar seviyesinde yeni bir rekora ulaştı. Bu hareket ile birlikte 50.000 dolar bölgesinden gerçekleşen çıkışın onaylanmış olması önem arz ediyor. BTC 5 gün boyunca bu bölgeden çıkış yapmayı denemişti.

Ayrıca günlük RSI’daki negatif uyumsuzluk da bu çıkışla beraber geçersiz hale geldi. Dolayısıyla günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler tamamen yükselişe işaret eder hale geldi.

2 saatlik grafikte belirgin bir mum formasyonu görülmüyor, BTC’nin çıkış yaptığı yükselen direnç çizgisini onaylamak istemesi söz konusu olabilir. Direnç çizgisi, 50.700 dolar yakınlarındaki ara destek bölgesiyle de kesişiyor.

2 saatlik grafik ölçeğindeki RSI, 70 çizgisi altına geriledi fakat hâlâ 50 çizgisi üzerinde seyrediyor. Ayrıca muhtemel bir gizli pozitif uyumsuzluk da göze çarpıyor.

Dolayısıyla önceki direnç çizgisinden veya ara destek bölgesinden sıçrama gerçekleşmesi en muhtemel senaryo olarak öne çıkıyor. Daha sonra ise yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor.

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımına göre BTC 27 Ocak 2021 tarihinde başlayan bir yükseliş impulsünün üçüncü dalgasının (turuncu) tepe noktasına yaklaşıyor.

Üçüncü dalganın tepe noktası için ise 55.100-55.900 dolar aralığı öne çıkıyor.

Aşağıdaki grafikte alt dalga sayımı siyah renkle gösterildi.

Birinci dalganın 38.640 dolar seviyesi altında bulunan tepe noktası altına yaşanacak bir gerileme, bahsedilen bu dalga sayımını geçersiz kılabilir.

Daha uzun vadeli bir dalga sayımı analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

30 dakikalık grafiğe bakıldığında BTC’nin düzeltmeden önceki son kısım içinde hareket ettiği görülüyor.

Birinci küçük alt dalganın 49.938 dolarda yer alan tepe noktası altına yaşanacak bir gerileme, kısa vadeli bu dalga sayımını geçersiz kılabilir.

Bu kısa vadeli dalga sayımına rağmen BTC’nin 55.000 dolar seviyesine biraz daha farklı bir yoldan ulaşması da mümkün görünüyor.

Sonuç

Bitcoin mevcut yükseliş hareketinin tepe noktasına ulaşmak üzere olabilir. 55.000 dolar seviyesine erişildikten sonra düzeltmenin başlaması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 17 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın