Bitcoin Yeni Fiyat Hedeflerine Doğru İlerlemeyi Sürdürüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 19.400 dolar seviyesinde dirençle karşılaşıyor.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde zayıflık göze çarpıyor.

  • BTC sonlanan diyagonal içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) is in the process of making another attempt at breaking out above the $19,400 area after a brief deviation above the level yesterday. Bitcoin fiyatının 19.400 dolar bölgesini aşması ve sıradaki direnç seviyelerine doğru yükselmesi bekleniyor.

İşlem Aralığından Sapma

BTC fiyatı, eylül ayının başından beri hızlı bir yükseliş ortaya koyuyor. 1 Aralık’ta 19.888 dolar tepesine ulaşan Bitcoin, yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler zayıflık sergiliyor. RSI ve MACD negatif uyumsuzluk sergiliyor. Ayrıca Stokastik Osilatör, eylül ayında başlayan yükselişten sonra ilk defa ölüm kesişimi oluşturdu.

BTC düşmeye başlarsa üç ana destek seviyesi aşağıdaki bölgelerde bulunuyor:

  • 16.036 dolar (0,382 fib. düzeltme seviyesi)
  • 14.847 dolar (0,5 fib. düzeltme seviyesi)
  • 13.657 dolar (0,618 fib. düzeltme seviyesi)
BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında Bitcoin’in 19.400 dolarda dirençle karşılaştığı görülüyor. BTC 1 Aralık’ta bu seviyeden sapma gerçekleştirmeden önce 25 Kasım’da aynı seviyeden reddedilmişti.

19.400 dolar bölgesinin altına gerilemiş olan BTC, işlem aralığından beklenen çıkışı da bir sapma olarak kaydetmiş oldu. Bu sapma, aşağıdaki grafikte kırmızı daireyle işaretlendi. Fiyatın an itibarıyla bu seviyede tekrar dirençle karşılaştığı görülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Sonlanan Diyagonal İçinde mi?

BeInCrypto’da yayımlanan 3 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizindeki dalga sayımında, BTC’nin beşinci alt dalga içinde hareket ettiği görülüyordu. Beşinci alt dalganın ise BTC’yi 21.733-21.949 dolar aralığına taşıması bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Yukarıda ortaya konan dalga sayımının doğru olduğu düşünülse de 1 Aralık’ta meydana gelen reddedilme ve düşüş (aşağıdaki grafikte siyah bölge), alternatif bir dalga sayımına işaret ediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin yükselen takoza benzer bir formasyon içinde hareket ediyor ve bir sonlanan diyagonali (siyah) tamamlıyormuş gibi görünüyor. Alt dalga sayımı da bu ihtimali destekliyor.

Alternatif dalga sayımı doğruysa BTC de yükselen takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirebilir ve 1 Aralık düşüşünden önce ulaştığı tepeyi biraz daha aşabilir.

Üçüncü dalganın en kısa dalga olamaması kuralı nedeniyle 20.442 dolar seviyesini geride bırakan bir yükseliş, belirtilen formasyonu geçersiz kılacaktır. Bu durumda, yukarıdaki grafikte belirtildiği üzere 21.700 dolara kadar bir fiyat atışı beklenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatının 20.000 dolar seviyesini geride bırakması bekleniyor. Bir sonlanan diyagonal olması ihtimali ise çıkıştan sonra gelebilecek yükselişi sınırlıyor. 20.442 dolar seviyesinin aşılması ise fiyatı 21.700 dolara kadar taşıyabilir.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın