Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Trendi İçin Bu Seviyede Tutunmalı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 55.900 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi.

  • 52.800 dolar, 51.670 dolar ve 50.550 dolar seviyelerinde destek bulunuyor.

  • Kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret etmeye başladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 28 Nisan’da 55.900 dolarda bulunan direnç bölgesinden reddedildi ve ardından değer kaybetti.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) kısa vadeli destekten sıçrama yaptı ve şu anda yüksek dip oluşturmayı deniyor. Ancak kısa vadede dönüş gerçekleştiği henüz onaylanmış değil.

SponsorSponsor

Bitcoin Dirençten Reddedildi

Bitcoin 28 Nisan tarihinde 55.900 dolardaki 0,5 fib. düzeltme seviyesine ulaştı. Bu seviye ise rekor seviyeden başlayan fiyat hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı.

BTC 55.900 dolar bölgesinden hızlı bir şekilde reddedildi ve ardından mevcut düşüş hareketi başladı.

Düşüş hareketi, 52.330 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu. Dolayısıyla BTC daha önce çıkış gerçekleştirdiği alçalan direnç çizgisine temas etmeye çok yakın duruyor.

Altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, zayıf bir görünüm sergiliyor. MACD’de art arda dört kısa ivme çubuğu meydana geldi ve RSI, 50 seviyesi altına düşmeye yaklaşıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Yüksek Dip Oluşturmayı Deniyor

Bitcoin, 55.900 dolarda yer alan dirençten reddedildiğinden beri yüksek dip oluşturmayı deniyor.

BTC 29 Nisan’da 52.800 dolardaki 0,382 fib. düzeltme seviyesine ulaştı ve bu bölgeden sıçradı. Bu fib. düzeltme seviyesi ise BTC’nin yüksek dip oluşturma girişimi esnasında destek olarak çalışabilecek ilk seviyeye karşılık geliyor.

BTC 0,382 fib. düzeltme seviyesinde tutunamadığı takdirde sıradaki destekler, 51.670 dolarda ve 50.550 dolarda yer alıyor.

İki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret etmeye başladı. MACD’de kısa süre önce yukarı doğru dönüş işareti meydana geldi ve RSI, 50 seviyesi üzerine çıkmayı deniyor.

Dolayısıyla altı saatlik grafikte öne çıkan nötr görünüm, iki saatlik grafikteki yükseliş eğilimden etkilenerek fiyat artışına işaret eder bir hale dönüşebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Öte yandan Bitcoin fiyatı, 54.384 dolar ve 54.871 dolar aralığında bulunan önemli bir dirençte henüz tutunamadı. Bu direnç bölgesi ise son düşüş hareketinin 0,5 fib. düzeltme seviyesi ile 0,618 fib. düzeltme seviyesine karşılık geliyor.

BTC dirençte tutunamadığı ve bu bölgeyi destek olarak onaylamadığı müddetçe kısa vadede yükseliş trendinden söz etmek mümkün görünmüyor. BTC’nin destekte tutunamaması halinde yukarıdaki grafikte görülen 0,5 fib. düzeltme seviyesine doğru bir düşüş kaydedilmesi ise en muhtemel senaryo olarak öne çıkıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin 54.384-54.871 dolar aralığında destek bulmayı ve 52.800 dolardaki 0,382 fib. düzeltme seviyesinin üzerinde yüksek dip oluşturmayı deniyor. Ancak kritik direnç bölgesinde tutunma henüz gerçekleşmedi. BTC bu bölgede tutunmayı başarırsa yukarı doğru bir dönüşün başlaması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 29 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın