Bitcoin Yeni Bir Yükseliş Hareketine Başlamış Olabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, 10 Ağustos düşüşüyle birlikte yaşadığı kayıpları büyük ölçüde telafi etti.

  • Fiyat, yükselen bir destek çizgisini takip ediyor ve ayrıca yükselen bir üçgen içinde de hareket ediyor olabilir.

  • Kısa vadede değerlendirildiğinde 11.800 dolarda direnç, 11.450 dolarda ise destek bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 2 Ağustos ve 10 Ağustos’ta 12.000 dolar seviyesinden reddedilmiş ve gerilemeye başlamıştı.

SponsorSponsor

Mevcut fiyat hareketinin bir düzeltme hareketi mi olduğu yoksa yeni tepeler oluşturacak olan impulsif bir hareket mi olduğu henüz netlik kazanmış değil.

SponsorSponsor

Çift Tepenin Ardından Gelen Düzeltme

Bitcoin fiyatı, 10 Ağustos tarihinde 12.067 dolar tepesine ulaştı ve keskin bir düşüş yaşadı. Düşüşten önce 12 saatlik RSI’da (kırmızı) önemli bir negatif uyumsuzluk meydana geldiği göze çarpıyor.

Düşüşten sonra ise RSI’da gizli bir pozitif uyumsuzluk oluştu ve şu anki yükseliş hareketi başladı. Ayrıca MACD de günlük grafikte hâlâ düşüşe işaret etmesine rağmen 12 saatlik grafikte dönüş işaretleri veriyor.

Hacim, kırmızı mumlarda daha yüksek olduğu için teknik göstergelere bakarak trendin yönünü net bir şekilde belirlemek mümkün görünmüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Düzeltme mi Yükseliş Hareketi mi?

Fiyat, yükselen bir destek çizgisini takip ediyor, dolayısıyla mevcut formasyonun yükselen bir üçgen ya da takoz olduğu söylenebilir. Fakat direnç çizgisinin eğimi tam olarak belirlenemiyor.

2 Ağustos’ta gerçekleşen büyük düşüşten sonra tüm yeni tepelerin birbiriyle örtüştüğü görülüyor. Bu durum, yükselişin impulsif bir hareketten kaynaklanmadığını, bir düzeltmenin sonucu olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla trendin de düşüşe işaret ettiği söylenebilir.

Öte yandan dalga sayımı, netlik taşımadığı için basit bir A-B-C düzeltmesi yerine karmaşık bir düzeltme yapısı barındırıyor olabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Kısa Vadeli Direnç

Birçok fitil bulunmasından ötürü yükselen destek çizgisinin eğimini belirlemek mümkün görünmüyor.

Fiyat, yükselen destek çizgisini kırmış ve şu anda direnç olarak onaylama sürecinde bulunuyor olabilir. Ayrıca önceki düşüş hareketinin 0,618-0,718 Fib seviyelerinde yer alan BTC, bu seviyelerden dönüş yapabilir.

En yakındaki direnç seviyesi 11.800 dolar yakınlarında bulunurken en yakındaki deestek seviyesi ise 11.450 dolarda yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak şu anki yükseliş hareketinin bir düzeltme olduğu düşünülebilir fakat bu düzeltmenin ne yapıda olduğu henüz netlik kazanmış değil. Dolayısıyla sıradaki fiyat hareketinin yönü konusunda da açık bir tahminde bulunulamıyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın