Bitcoin Yeni Bir Sıçramaya Hazır: İşte Teknik Göstergeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 41.300 dolardaki destek seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

  • Kısa vadede, yükselen bir destek çizgisi takip ediliyor.

  • BTC, üçüncü dalganın beşinci alt dalgası içinde olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı 8 Şubat’ta çıkış yaptıktan sonra kademeli bir düşüş yaşamaya başladı.Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan değer kaybına rağmen günlük grafikteki trend hâlâ yükselişe işaret ediyor. Ayrıca yükseliş hareketinin devam etmesini sağlayacak olan bir sıçramanın, mevcut destek bölgesinden meydana gelmesi bekleniyor.Fiyat Hareketi

Bitcoin 8 Şubat’ta çıkış gerçekleştirdikten sonra başlattığı düşüşü, 11 Şubat’ta da kademeli bir şekilde sürdürdü. Şu ana kadar ulaşılan en düşük seviye 43.727 dolar olarak kaydedildi.

Düşüşe rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler hâlâ yükselişe işaret ediyor ve boğa trendinin devam ettiğini gösteriyor. Dolayısıyla düşüş de sıradan bir düzeltme olarak değerlendirilebilir.

En yakındaki yatay destek seviyesi 41.300 dolarda yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

27 Ocak’ta başlayan yükseliş hareketinden sonra 2 saatlik grafikte, yükselen bir destek çizgisi takip edilmeye başlandı.

Yükselen destek çizgisi, 41.300 dolardaki destek bölgesiyle de kesişiyor.

An itibarıyla BTC, 0,382 fib. düzeltme seviyesinden sekmiş görünüyor ve yeni bir yükseliş hareketi başlatma sürecinde bulunuyor.

2 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler trend dönüşünü onaylamakta başarısız olsa da 41.300 dolar seviyesinde güçlü bir destek göze çarpıyor. Dolayısıyla kısa süre sonra bir sıçrama meydana gelmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımına göre BTC üçüncü dalganın (turuncu) beşinci alt dalgası (siyah) içinde hareket ediyor.

Dördüncü alt dalga tamamlanmış görünüyor fakat henüz tamamlanmadıysa da kısa süre sonra tamamlanacağı söylenebilir.

Fiyat hareketinin zirvesi için en muhtemel hedef 52.600-53.400 dolar aralığında yer alıyor. Bir sonraki hedef aralık ise 58.000-59.400 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Birinci alt dalganın 41.000 dolar seviyesinde yer alan tepe noktası altına yaşanacak bir gerileme, bahsedilen bu dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BTC’nin 52.600-53.400 dolar aralığındaki hedef bölgeye doğru yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Daha olumsuz senaryoda ise bu bölgeye yükseliş yaşanmadan önce 41.300 dolardaki en alt sınırda yeni bir dip oluşumu meydana gelmesi söz konusu olabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Şubat 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Kripto para sektörüne dair en son haberler ve analizlerden anında haberdar olmak için BeInCrypto Türkiye Haber Kanalı‘na katıldınız mı?

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın