Bitcoin Yeni Bir Sıçramanın Eşiğinde mi? İşte Hedef Bölge

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, yükselen bir kanal içinde fiyatlanıyor.

  • En yakındaki direnç bölgesi 8.050 dolarda bulunuyor.

  • BTC, kısa vadede simetrik üçgen içinde hareket ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı, 22 Nisan’da başladığı yükseliş hareketine 23 Nisan’da da devam etti ve bu süreçte bir adet daha yutan boğa mumu oluşturdu.Yükseliş ilk önce 7.738 dolara kadar uzansa da kısa süre içinde sonlandı. Bu noktadan itibaren gerilemeye başlayan BTC, 7.482 dolarda kapanış gerçekleştirmeyi başardı. Fiyattaki bu hızlı yükseliş ise kripto para piyasalarında büyük bir heyecana sebep oldu ve Bitcoin’in fiyat hareketi konusundaki soru işaretlerini artırdı.Bitcoin Fiyatında Yükselen Kanal

Bitcoin, bir yükselen kanal içinde hareket ediyor gibi görünüyor. Fiyatın 6.900 dolarda bir tepe oluşturduğu 20 Mart tarihi ise bu kanalın başlangıç noktasını teşkil ediyor. Fiyat, 22 Nisan tarihinde bahsedilen kanalın destek çizgisine gerilemiş ve ardından da yükselişe geçmişti.

Bitcoin için en yakındaki direnç bölgesi 8.000 dolar civarında bulunuyor ve bu bölge kanalın direnç çizgisiyle de kesişiyor.

Teknik göstergelere göre RSI’da henüz bir negatif uyumsuzluk oluşmuş değil. Bu da kanalın direnç çizgisine kadar yükselişin sürebileceği anlamına geliyor. Bu noktada bir uyumsuzluk olup olmaması ise fiyatın yeni bir çıkış gerçekleştirmesi için kritik öneme sahip olacak.

2 Mart’taki çöküşten beri hacimde önemli bir düşüş gözleniyordu. Bu da yükseliş hareketinin gücünü yitirdiğine işaret ediyordu. Fakat 23 Nisan mumu, önemli bir hacim elde etti ve son bir yükselişi mümkün kıldı. Ayrıca analizde ortaya konan diğer hususları da böylece desteklemiş oldu.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Kısa Vadeli Flama

Saatlik grafikte ise yaşanan bu çıkış esnasında hacmin çok büyük olduğunu görebiliyoruz. Hacimde görülen bu artış ise yaşanan yükselişi açıklıyor.

Bunun ardından BTC, çoğu zaman devam formasyonu olarak görev yapan bir simetrik üçgen oluşturdu. Bu da bir kez daha yükseliş yaşanabileceğine işaret ediyor.

Eğer bu hareket gerçekleşirse Bitcoin’in 8.000 dolara doğru yükseliş hareketini tamamlaması bekleniyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Sonuç olarak Bitcoin, önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıktı ve burayı destek olarak onayladı. Çoğu zaman için bir devam formasyonu olarak kabul edilen “simetrik üçgen” görünümü de ortaya çıkmış durumda. Bu nedenle Bitcoin’in 8.000 dolara doğru yükselişine devam etmesi bekleniyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın