Bitcoin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kısa vadede 51.350 dolar seviyesinde bir destek ve 58.850 dolar seviyesinde ise bir direnç bulunuyor.

  • Kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, zayıf bir görünüm sergiliyor.

  • BTCD alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 26 Nisan tarihinde destek seviyesinden bir sıçrama gerçekleştirdi. Sıçramayla birlikte BTC fiyatının büyük ölçüde kayıpları telafi ettiği görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) 26 Nisan’da destekten sıçradı ancak 56.000 dolar yakınlarındaki kısa vadeli direnç seviyesinden reddedildi.

SponsorSponsor

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor

Bitcoin 26 Nisan’da gerçekleştirdiği sıçramadan bu yana yükseliş kaydetmeye devam ediyor. Sıçrama, 46.900-47.725 dolar aralığındaki fib. seviyelerinin kesişim bölgesinden başladı. Bu bölge, uzun vadeli fiyat hareketinin 0,5 fib. seviyesi (turuncu) ile kısa vadeli fiyat hareketinin 0,786 fib. seviyesi (siyah) tarafından oluşturuluyor.

BTC şu anda 55.738 dolar seviyesinde lokal bir tepe oluşturdu.

MACD’de meydana gelen yukarı doğru dönüş işareti dikkat çekiyor. Ancak buna rağmen RSI ve Stokastik Osilatör, hala düşüşe işaret ediyor.

 
BTC Grafiği (TradingView)

BTC Kısa Vadeli Dirençten Reddedildi

İki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde zayıflık göze çarpıyor.

Bitcoin 55.565 dolarda bulunan 0,5 fib. düzeltme seviyesinde (siyah) bir dirençle karşılaştı ve hemen ardından dirençten reddedildi.

Öte yandan hem RSI’da hem de MACD’de önemli bir negatif uyumsuzluk görülüyor.

BTC fiyatında düzeltme gerçekleşmesi halinde sıradaki en yakındaki destek seviyeleri 52.381 dolarda, 51.349 dolarda ve 50.317 dolarda bulunuyor. Bu destek seviyeleri ise sırasıyla 0,382 fib. düzeltme seviyesi, 0,5 fib. düzeltme seviyesi ve 0,618 fib. düzeltme seviyesi tarafından oluşturuluyor. Ayrıca 0,5 fib. düzeltme seviyesinin yatay bir destek bölgesiyle kesişmesi, bu bölgenin dip olabilme ihtimalini de büyük ölçüde artırıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

BTCD’de Yükseliş

Bitcoin piyasa hakimiyet oranına (BTCD) bakıldığında dönüş işaretleri göze çarpıyor. MACD ve RSI yükseliş kaydediyor. Ayrıca RSI’da pozitif uyumsuzluk görülüyor.

Mevcut alçalan direnç çizgisi üzerinden çıkış gerçekleştiği takdirde önemli bir yükseliş hareketi meydana gelebilir.

BTCD Grafiği (TradingView)

Aşağıdaki grafikte yeşil ile gösterilen BTCD’ye ve turuncu ile gösterilen BTC fiyatına bakıldığında, net bir ilişkiden söz edilemiyor. Ancak fiyattaki keskin hareketlerin, BTCD’yi tam tersi şekilde etkilediği kırmızıyla işaretlenen bölgede görülüyor. Bu bölgedeki ters ilişki, şu anda negatif olan korelasyon katsayısıyla (kırmızı) da destekleniyor.

Dolayısıyla bir düzeltmenin gerçekleşmesi, yukarıda da belirtildiği gibi BTCD’nin artış kaydetmesini sağlayabilir.

BTCD Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatının, fib. destek seviyelerinden birine doğru hareket etmesi ve bir düzeltme gerçekleşmesi bekleniyor. Bu düzeltme, BTCD için de bir artış sağlayabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 27 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın