Bitcoin ve Tesla Hissesi Arasındaki Şaşırtan Benzerlik: BTC Kaç Dolar Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatı hareketli bir dönemden geçiyor.

  • BTC, 18 bin dolar bandında seyrediyor.

  • BTC'nin Tesla ile olan benzerlikleri ise dikkat çekici.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kasım ayı boyunca harika bir performans gösteren lider kripto para birimi Bitcoin, 19 bin dolar seviyelerine kadar gelmeyi başardı. 22 Kasım günü yaşadığı düşüş ile birlikte, 17 bin 700 dolara kadar düşen ancak sonrasında yeniden toparlanarak 18 bin 400 doların üzerine kendini atmayı başaran Bitcoin için, bundan sonraki süreçte neler olacağı büyük bir merak konusu.

SponsorSponsor

Bir grup analiste göre BTC, hali hazırda boğa sezonunun sonlarına kadar geldi. Mart ayındaki 3800 dolara olan düşüşten sonra boğa sezonunun başladığını işaret eden analistler, fiyatın ondan sonraki dönemde 19 bin dolar seviyelerine kadar çıktığını ve bunun da aslında yeterli olduğunu ifade ediyor.

SponsorSponsor

Fakat bir başka görüşe ise, BTC’de boğa sezonu daha yeni başladı. Bu analistler, BTC’nin potansiyelinin çok daha yüksek olduğunu belirtiyor. İşte bu analistlerden birisi olan Alex Krüger ise, Bitcoin fiyatı ile finans dünyasının en popüler hisselerinden birisi olan Tesla’yı kıyasladı. Krüger’in teorisi, gerçekten de dikkat çekici.

Bitcoin ve Tesla Karşılaştırması

Krüger, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı grafikte ilginç noktalara parmak bastı. Başarılı isim, ABD’de borsaların son dönemde en favori hisseleri arasında yer alan Tesla’nın performansını ele aldı. Krüger, Tesla’nın boğa sezonuna 2019 Ekim’de başladığını ifade ederken, boğa başlangıcının bir ay sonrasında ise fiyatın, eski zirve noktasının yüzde 10 kadar uzağında olduğunu söyledi.

Deneyimli isim, Bitcoin fiyatının da şu anda benzer bir evreden geçtiğini söyledi. Gerçekten de kasım ayı itibariyle, BTC’de fiyat eski zirvesinin yaklaşık yüzde 10 kadar uzağında. Tesla, devam eden süreçte müthiş bir artış yaşayıp 6.5 katına çıkarken; Krüger benzer senaryonun Bitcoin için gerçekleşmesi durumunda ise BTC’de fiyatın 125 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

Boğa Başlamadı mı, Yoksa Bitiyor mu?

Bitcoin fiyatında son yaşanan artışlara rağmen, boğa sezonunun başlamadığını ifade eden çok sayıda kişi var. Özellikle Google aranma verilerinde rakamların halen çok düşük olması, bireysel yatırımcının FOMO’sunun başlamadığını düşündürüyor. Dolayısıyla, Krüger’in de ifade ettiği gibi, müthiş bir boğanın başında olabiliriz.

Türk kripto para sektörünün başarılı analistlerinden birisi olan Ahmet Solmaz’a göre ise, BTC’de son yaşanan yükseliş; 2017’nin başındaki 1200 dolara kadar yükseliş ile benzerlikler gösteriyor. Bilindiği gibi lider kripto para birimi, o dönem 1200 dolara çıktıktan sonra bir miktar konsolide olmuş ve sonrasında Aralık 2017’de 20 bin dolara kadar çıkarak tarihi rekorunu kırmıştı. Bakalım Bitcoin için tarih, bir kez daha tekerrür edecek mi?

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç.

Katılın