Bitcoin ve Altın: 10 Haziran Haftalık Genel Bakışı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftadan daha çalkantılı bir hafta geçiriyor.

  • Ons altın geçen haftanın sonunda yaşadığı düşüşün ardından toparlandı.

  • Kıdemli piyasa analisti Edward Moya “kaçak” enflasyonun değerli metali desteklemeyeceğini düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin bu hafta oldukça dalgalı bir grafik sergiliyor. Ons altın fiyatları ise geçen haftanın sonunda yaşadığı düşüşün ardından toparlanmaya çalışıyor.

SponsorSponsor

Bitcoin

Bitcoin (BTC) bir önceki haftaya göre daha hareketli bir hafta geçiriyor. 3 Haziran’da 39.000 dolar fiyat noktasını geçen BTC, ertesi gün 37.000 dolara düştü. 5 Haziran’da 38.000 dolara yükselmesine rağmen, 7 Haziran’da bulunduğu noktadan yine 36.000 dolara kadar düşüş yaşadı.

SponsorSponsor

BTC fiyatı gün ortası civarında düştü ve 8 Haziran’a kadar yaklaşık 31.000 dolara kadar çekildi. Ancak oradan toparlandı ve 9 Haziran sonunda 37.000 dolara ve ertesi gün 38.000 dolara ulaştı. BTC şu anda 37.000 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin Grafiği

Bugün erken saatlerde Basel Bankacılık Denetim Komitesi, kripto para birimlerinin riskleri nedeniyle en katı sermaye gereksinimlerinden bazılarına sahip olması gerektiğini söyleyen bir danışma belgesi yayınladı. Basel Komitesi tarafından yapılan sert değerlendirmeye rağmen, yatırımcılar kripto para birimlerinin göreceli kabullerini daha çok toplamış görünüyor.

Toplantı, düzenleyicilerin piyasayı ciddiye aldığını ve bankacılık sektörünü yaygın bir şekilde pazara adapte olmaya hazırladığını gösteriyor. Bitcoin, bu sabah erken saatlerde gazetenin yayınlanmasıyla birlikte yaklaşık 2.000 dolar fiyat artışı sergiledi.

Ons Altın

Ons altın geçen haftaki kadar güçlü bir performans göstermese de geçen haftanın sonlarına doğru sergilediği düşüşün ardından toparlanmış görünüyor. 2 Haziran’da 1.900 doları aştıktan sonra ons altın fiyatı 3 Haziran’da bir düşüş grafiği çizdi ve 4 Haziran’da 1.860 dolara kadar geriledi. Ancak gün içerisinde bir miktar toparlandı ve 1.890 dolara yükselmeyi başardı.

Devam eden süreçte sarı metalin fiyatları bir miktar düşüşten sonra, 8 Haziran’a kadar tekrar 1.900 dolara ulaştı. Bir veya iki küçük artışa rağmen ons altının fiyatı sonraki iki gün içinde 1.880 dolara düştü. Değerli metal gün ortasında yaşadığı fiyat artışı ile şu anda işlem gördüğü yer olan 1.890 dolara yükseldi.

Altın Grafiği

ABD tüketici fiyatlarının geçen ay beklenenden fazla arttığını göstermesinin ardından geri dönüş gerçekleşti. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Temel çıkarım, bu piyasanın ABD Merkez Bankası’nın yakın zamanda tutumunu değiştirmeyeceğine ve ons altın için oyunun devam edeceğine kesin olarak inanmasıdır.” dedi.

Moya ons altın için bazı fiyat baskılarının devam etmesine rağmen, nihayetinde Fed politikasının sıkılaşmasını tetikleyebilecek “kaçak” enflasyonun değerli metali desteklemesinin pek olası olmadığını söyledi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Nick is an Oral Communication Skills Professor and Data Science Specialist in Budapest, Hungary with an MSc in Business Analytics. He is a relative latecomer to the field of cryptocurrency and blockchain technology, but is intrigued by its potential economic and political usage. He can best be described as an optimistic center-left skeptic.<a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email him!</a>

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın