Bitcoin Uzun Süreli Yükseliş Trendine Başladı mı? İşte Teknik Göstergeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, haftalık grafikte yutan boğa mumu oluşturdu ve uzun vadede alçalan bir direnç çizgisinin üzerine çıkmayı başardı.

  • Haftalık ve günlük grafikte sırasıyla 11.400 dolar ve 10.450 dolarda direnç, 6.500 dolar ve 9.200 dolarda destek bulunuyor.

  • Fiyat, 13 Mart'taki dip seviyeden bu yana dik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, haftalık grafikte yutan bir boğa mumu oluşturdu ve uzun vadeli alçalan direnç çizgisi üzerine çıktı.Haftalık Bitcoin Görünümü

Haftalık grafikte son olarak bir doji oluşturan BTC, dün itibarıyla tamamladığı mumda ise yutan boğa meydana getirdi. Hatta doji’nin takıldığı direnci de aşan bir kapanış gerçekleştirdi ve düşüş görünümünden kurtuldu. Yutan boğa, ortalama üzeri bir hacimle meydana geldi ve bu yüzden daha fazla önem kazandı.Bir başka yükseliş işareti ise BTC’nin 2019 Aralık ayındaki zirveden sonra takibe başladığı alçalan bir direnç çizgisi üzerine çıkması oldu. Bu da düşüş trendinin sonlanmış olabileceğini ve fiyatın yeni bir yükseliş trendine başlamış olabileceğini gösteriyor.

Haftalık grafikte en yakın direnç ve destek bölgeleri, sırasıyla 11.400 ve 6.500 dolarda bulunuyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Günlük Görünüm

Günlük grafikte en yakındaki destek bölgesi 9.200 dolardayken ana direnç bölgesi ise 10.450 dolarda bulunuyor. Ayrıca BTC fiyatı, 13 Mart’taki dip seviyeden bu yana çok dik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

Bu analizin yazımı sırasında BTC, yukarıda anılan iki bölge arasında hareket ediyordu. 7 Mayıs’ta aşırı alım seviyesine ulaşılmasına rağmen RSI’da herhangi bir negatif uyumsuzluk olmadığı için fiyatın bu destek çizgisi üzerinde tutunduğu sürece yükselişe devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Kısa Vadeli Hareket

Kısa vadede Bitcoin fiyatı, aşağıda kesik çizgiyle gösterilmiş olan çok daha dik bir yükselen destek çizgisini takip ediyor. Buna ek olarak RSI’da da negatif uyumsuzluk görülmeye başlamış durumda.

Dolayısıyla iki seçenek öne çıkıyor. İlk seçenek, fiyatın destek çizgisinden sıçrama yapması ve bir önceki bölümde bahsedilen 10.450 dolardaki dirence doğru hareket etmesi. İkinci seçenek ise destek çizgisinden kırılım gerçekleştirip günlük grafikteki destek çizgisine gerilemesi ve ardından 10.450 dolara doğru hareket etmesi.

Bitcoin Chart by Trading View

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı, uzun vadeli direnç çizgisini kırmayı başardı. Bu durum da muhtemelen uzun vadeli bir yükseliş trendine işaret ediyor. Kısa vadede en yakındaki direnç ise 10.450 dolarda bulunuyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın