Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti: Rekor Seviyeye Doğru İlerliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 57.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi.

  • Teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor.

  • BTC yükselen bir paralel kanal içinde hareket ediyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), 13 Ekim’de keskin bir düşüş yaşamasına rağmen kayıplarını kısa sürede telafi etmeyi başardı. Bu süreçte fiyat, direnç bölgesini aştı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) yükselişinin zirvesine yaklaşmış olabilir. Ancak düzeltme öncesinde tamamlaması gereken son bir yükseliş hareketi daha bulunuyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Direnci Geride Bıraktı

Bitcoin (BTC) 13 Ekim tarihinde keskin bir düşüş yaşadı ve 54.000 dolar seviyesine geriledi. Ancak fiyat hareketi, kısa süre içinde yön değiştirdi ve aşağı sarkan uzun bir fitil oluşturdu. Oluşan uzun fitil ise bu seviyelerde hala önemli bir satın alma baskısı olduğuna işaret ediyor.

Öte yandan BTC, fitilin ardından yükselişe devam etti ve 57.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi. Ayrıca 0,786 fib. düzeltme seviyesini oluşturan ve yatay bir direnç bölgesiyle kesişen 57.200 dolar bölgesi, yeni bir fiyat rekoru kırılmadan önce aşılması gereken son direnci teşkil ediyor. Buna ek olarak, 14 Ekim’de bir düşüş yaşanmazsa mayıs ayı başından bu yana ilk kez 57.200 dolar bölgesi üzerinde bir günlük kapanış gerçekleşecek.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaları esas alan MACD, pozitif bölgede yer alıyor ve artış sergiliyor. Dolayısıyla kısa vadeli trend, uzun vadeli trende kıyasla, daha hızlı hareket ediyor.

İvme göstergesi olan RSI ise bir kez daha 70 seviyesi üzerinde geçti. 70 seviyesinin aşılması, aşırı alım bölgesinde hareket edildiğini gösteriyor ancak yükseliş trendinin devam ettiğine ilişkin güçlü bir işaret anlamı da taşıyor.

Sonuç itibarıyla günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Fiyat Hareketinin Geleceği

Altı saatlik grafiğe bakıldığında, BTC’nin yükselen paralel kanaldan çıkış gerçekleştirme sürecine girdiği görülüyor. Bunun yanı sıra, RSI’da oluşan gizli pozitif uyumsuzluğun (sarı çizgi) ardından yükseliş hareketinin devam ettiği de göze çarpıyor. Dolayısıyla gizli pozitif uyumsuzluk, trendin devam ettiğine dair güçlü bir işarete karşılık geliyor ve genellikle bir önceki yükseliş hareketinin devam etmesiyle sonuçlanıyor.

Paralel kanaldan çıkış gerçekleşmesi halinde ise yükseliş hareketinin hız kazanması bekleniyor.

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre Bitcoin, yükseliş impulsünün beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor. Dolayısıyla beşinci dalga tamamlandığında bir düzeltmenin başlaması muhtemel görünüyor.

Yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedefler de 59.700 dolar ile 60.000 dolar aralığında ve 63.250 dolar ile 63.850 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedefler, birinci dalga uzunluğu (beyaz) ve birinci ile üçüncü dalga uzunluğu (siyah) kullanılarak hesaplandı.

Uzun vadeli dalga sayımı analizine bakıldığında ise Bitcoin fiyatının 1-2/1-2 dalga formasyonu içinde hareket ettiği görülüyor. Bu durum, düzeltme tamamlandıktan hemen sonra yükseliş hareketinin hız kazanacağını gösteriyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Ekim 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın