Bitcoin Rekorlara Doymuyor: Yakın Zamanda Geri Çekilme Yaşanacak mı?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibarıyla tüm zamanların fiyat rekorunu geliştirdi.

  • Yashu Gola da bugün yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in yüzde 10 civarında bir düzeltme yaşayabileceğini ifade etti.

  • Bazı uzmanlar, bu hızlı yükselişin ardından derin bir düzeltme gelebileceğini söylese de artan kurumsal yatırımlar ve katlanan ilgi bu düzeltme hareketlerini son örneklerde olduğu gibi sınırlı bırakabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibarıyla tüm zamanların fiyat rekorunu geliştirdi. 41,785 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin’in, boğa koşusu hız kesmeden devam ediyor. Uzmanlar, bu fiyat bölgesinde bir ufak geri çekilme daha yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunurken, uzun vadeli yükseliş düşünceleri ise tam gaz devam ediyor. Bitcoin’in geleneksel piyasalarda yarattığı heyecan yakın zamanda geçecek gibi görünmüyor.

Bitcoin fiyatı, son iki gündür sert ve hızlı düzeltme hareketleri sergilese de bugün itibarıyla yeni bir fiyat rekorunu kırdı. 41.000 dolar seviyesinin üstünde tutunmaya çalışan lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 41,410 dolar seviyesinde bulunuyor. Küresel piyasalardan gelen haber akışları, anlık geri çekilmelere neden olsa da sektöre dair olumlu haberler hız kesmeden devam ediyor. Son büyük artışla birlikte, Bitcoin’in piyasa değeri de rekor seviyelere ulaştı.Ufak Düzeltmeler Gelebilir

Bitcoin’in her geçen gün rekorlarını geliştirmesi, şüphesiz hem geleneksel piyasalar hem de kripto para piyasalarını heyecanlandırıyor. Kurumsal yatırımlar ve bireysel yatırımcıların artması, sektörde muazzam bir nakit akışını tetiklemiş durumda. Bitcoin fiyatı 42.000 dolar seviyesini test ederken, bazı analistler ufak düzeltmelerin gelebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Bu düzeltmelerin sınırlı kalması bekleniyor.kripto para

Önemli kripto para analistlerinden Yashu Gola da bugün yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in yüzde 10 civarında bir düzeltme yaşayabileceğini ifade etti. Gola, 36.000 dolar seviyesinde bir destek bulunduğunu ifade ediyor. Buna rağmen Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz iki gün içinde 4 saatlik mumlarda bu bölgeleri test edip tekrar toparlanmıştı.

Düşüşler Kısa Süreli Kalıyor

Eylül ayında yaşadığı büyük düşüşten sonra hızla yukarı doğru hareket eden Bitcoin, şu an geldiği fiyat seviyesiyle herkesi hayran bıraktı. Eylül ayında gerilediği seviyeden yaklaşık 5 kat değer kazanan lider kripto para birimi, son bir aydır muazzam çıkışlar sergiliyor. Son günlerde ABD’den gelen haberler ve minik satış baskılarına uğrasa da Bitcoin’in geri çekilmelerinin hızlı olduğunu ve hemen toparlandığını gördük.

btc

Lider kripto para birimi, dün ve önceki gün iki kez 36.000 dolar seviyelerine geri çekilerek büyük bir düzeltme gelecek mi sorularını akıllara getirdi. Fakat hızla eski seviyelerine dönen Bitcoin, rekor kırmaya devam etti. Bazı uzmanlar, bu hızlı yükselişin ardından derin bir düzeltme gelebileceğini söylese de artan kurumsal yatırımlar ve katlanan ilgi bu düzeltme hareketlerini son örneklerde olduğu gibi sınırlı bırakabilir.

Bitcoin Piyasa Değerini Katlıyor

Bitcoin’in bu muazzam fiyat artışının altında, pek tabii yatırımcıların talebi ve nakit akışı yatıyor. Bitcoin, bugün itibarıyla varlık değerleri sıralamasında Facebook ve Tencent gibi dev şirketleri geride bırakarak 9. sıraya yükseldi. Lider kripto para biriminin, an itibarıyla 768 milyar dolara yakın bir piyasa değeri bulunuyor. Talebin artmaya devam etmesi ve arzın sınırlı olması, Bitcoin’in bu sıralamada yakın zamanda Apple’ı geçerek ikinci sıraya yükselmesini sağlayabilir.

bitcoin marketcap

Bu sıralamanın tek kripto para üyesi Bitcoin değil. Dün itibarıyla lider altcoin Ethereum da bu sıralamada ilk yüz sıraya kendisini atmış ve sektörde konuşulmuştu. Piyasa değeri açısından tüm zamanların rekorunu kıran ETH’nin yükselişini sürdürmesi halinde, altcoin piyasasının da benzer ataklar yapabileceği konuşuluyor. Süreç içindeki gelişmeler dikkatle takip edilecektir fakat kripto para sektörünün geldiği bu noktada göstermiş olduğu performans ve ileriye dönük potansiyeli heyecan yaratmaya devam edecek.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Beincrypto size en iyi deneyimi sunmak için Çerezleri kullanır.

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın