Bitcoin Rekor Bölgeye Doğru Sıçrama Yapabilecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 15.800 dolardaki direnç bölgesi içinde çift tepe oluşturdu.

  • Yükselen üçgen içinde bir fiyat hareketi göze çarpıyor.

  • Fiyat, beşinci dalganın beşinci alt dalgasında hareket ediyor olabilir.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), 9 Kasım tarihinde 15.800 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi ve düşüşe geçti.

SponsorSponsor

9 Kasım’dan sonraki düşüşle meydana gelen düzeltmeye rağmen BTC yükseliş yönlü bir formasyon içinde hareket etmeye başladı. Formasyondan çıkış gerçekleşmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Yükselen Üçgen Formasyonu

Bitcoin fiyatı, 15.800 dolardaki direnç bölgesinin biraz daha altında seyrediyor. Direnç bölgesi içinde bir çift tepe oluşumu meydana geldiği ve daha sonra da düşüş yaşandığı görülüyor. Çift tepenin RSI’daki negatif uyumsuzlukla da desteklendiği söylenebilir.

Düşüşten sonra hızlı bir toparlanma gerçekleşti ve aşağı yönlü iki adet uzun fitil oluştu. Bu da 3 Kasım’dan beri varlığını koruyan yükselen destek çizgisinin onaylandığı anlamına geliyor. Fiyat, bu destek çizgisini takip ederek yükseliş kaydediyor.

Üçgen formasyonundan çıkış gerçekleşirse 17.200 dolar seviyesinde tepe oluşumu gözlemlenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

BTC kısa vadede, yukarıda belirtilen düşüşten sonra 0,618 fib. seviyesini aşmayı deniyor. Dolayısıyla kısa vadede de yükselen bir üçgenden bahsedilebilir.

Düzeltmelerde genelde tepe noktayı oluşturan ve şu anda 15.460 dolarda yer alan fib. seviyesi aşıldıktan sonra yükseliş hareketi hız kazanabilir.

Teknik göstergeler de yükseliş ihtimalini destekliyor. Zira MACD yükseliyor ve 0 üzerinde seyrediyor. RSI da 50 çizgisi üzerinde konsolide oluyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Uzun Vadede Bitcoin

Haftalık grafikte, mevcut seviyenin üzerinde iki kritik fib. seviyesi göze çarpıyor. Bu fib. seviyeleri, 2017 yılındaki fiyat rekoru esas alınarak bulunuyor.

0,786 fib. seviyesini 16.100 dolar oluştururken 0,854 fib. seviyesini ise 17.200 dolar meydana getiriyor. 17.200 dolar seviyesi, üçgenden gerçekleşebilecek olan çıkışın hedefiyle de kesiştiği için tepe için muhtemel bir bölge olarak öne çıkıyor.

Dolayısıyla üçgenden gerçekleşecek bir çıkış, fiyatı 17.200 dolara doğru taşıyabilir. An itibarıyla uzun vadede trend dönüşüne sebep olabilecek bir negatif uyumsuzluktan söz edilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

Bitcoin için ortaya konan dalga sayımı da çıkış gerçekleşebileceğini göstererek 16.100-17.200 dolar aralığındaki benzer bir hedefe işaret ediyor.

Dalga sayımının hedefi, birinci ve üçüncü alt dalganın dördüncü alt dalgaya (mavi ve turuncu) yansıtılmasıyla bulunuyor. Aynı hedef, birinci alt dalganın da (mavi) 4,618 fib. uzama seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak Bitcoin fiyatının mevcut formasyondan çıkış gerçekleştirmesi ve 17.200 dolara doğru artış ortaya koyması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın