Bitcoin Parabolik Yükselişten Sonra Güç Kaybetmeye Başladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin parabolik yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Teknik göstergeler zayıflık göstermeye başladı.

  • Fiyat, simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

BTC fiyatı, parabolik bir yükselişten sonra hız kaybetmeye başladı ve 18 Kasım’da, dönen zirve mumu oluşturdu.Fiyat zayıflık sergilemeye başladı fakat kırılım henüz onaylanmış değil.Bitcoin Parabolik Desteği İzliyor

Bitcoin fiyatı, eylül ayının başından beri parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor. Bu analizin yazımı sırasında ise destek çizgisi üzerinde hareket ediyordu.

BTC meydana getirdiği yeşil mumdan sonra 18 Kasım’da dönen zirve mumu oluşturdu. Bu mumun, özellikle yükseliş trendlerinden sonra meydana geldiğinde kararsızlığa işaret ettiği biliniyor.

Fiyat, aynı zamanda bir akşam yıldızı formasyonunu da tamamlama sürecinde (gri alan) bulunuyor. Formasyon, aşağıdaki grafikte kırmızı çizgiyle gösterilen 17 Kasım açılışının (16.700 dolar) altında bir kapanış gerçekleştirebilir.

Akşam yıldızı formasyonuyla gerçekleşecek düşüş, parabolik destek çizgisinden de kırılım yaşanmasına sebep olabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler zayıflık sergilemeye başladı. RSI negatif uyumsuzluk oluşturdu, Stokastik Osilatör de dönüş yaptı ve ölüm kesişimi oluşturmaya hazırlanıyor. MACD ise aşırı uzamış halde fakat henüz düşüşe geçmedi.

Potansiyel zayıflık işaretlerine rağmen henüz düşüş trendi onaylanmadı. Destekten gerçekleşecek kırılım, ölüm kesişimine ve MACD ile RSI’da düşüşe sebep olabilir. Bu durumda trend dönüşü de onaylanmış olacaktır.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadeli Hareket

Daha kısa vadeli grafikte simetrik bir üçgen göze çarpıyor ve BTC’nin de formasyonun destek çizgisi yakınlarında fiyatlandığı görülüyor. Ayrıca 17.550 dolardaki destek bölgesine de yakın hareket ediliyor.

 

Üçgenden gerçekleşecek kırılım, önceki yükselişin 0,618 fib. seviyesini oluşturan 16.770 dolara bir gerileme yaratabilir. Yatay bir destek seviyesini oluşturan bu bölge, aynı zamanda üçgenin uzunluğunun kırılım noktasına yansıtılmasıyla da bulunabiliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Destek bölgesi korunursa simetrik üçgenden (kırmızı) çıkış gerçekleşebilir ve BTC 17 Kasım tepelerini aşarak 19.500 dolardaki fiyat rekoruna doğru ilerleyebilir.

Bu analizin yazıldığı sırada ise yukarıda belirtilen düşüş senaryosunun gerçekleşmesi düşük bir ihtimal olarak kalıyordu.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin dönen zirve formasyonu oluşturdu ve büyük bir yükselişin ardından güç kaybetmeye başladı. Fiyat, kısa vadeli simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor. En muhtemel senaryoda ise üçgenden kırılım gerçekleşmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 18 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın