Bitcoin Önemli Bir Oranda Artış Sergiledi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yutan boğa mumu oluşturdu.

  • BTC 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinde tutundu.

  • Fiyat hareketi, alçalan direnç çizgisini takip ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 21 Temmuz’da artış kaydetti. Yükseliş hareketiyle birlikte, 32.858 dolar seviyesinde bir tepe ve bir yutan boğa mumu oluştu.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) şu anda kısa vadeli alçalan direnç çizgisini takip ediyor. Alçalan direnç çizgisinden bir çıkış gerçekleşmesi halinde keskin bir yükseliş hareketinin başlaması muhtemel görünüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Destekte Tutundu

Bitcoin (BTC) 21 Temmuz tarihinde önemli bir oranda artış kaydetti. 29.278 dolar seviyesinde bir dip oluştuktan sonra hızlı bir yükseliş hareketi başladı ve 32.858 dolar seviyesinde bir tepe oluştu. Ayrıca bu süreçte, yutan boğa mumu da meydana geldi. 

Artış sergileyen BTC, 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinde tutunmayı başardı. Buna ek olarak, yatay destek bölgesinin 19 Mayıs’tan bu yana varlığını koruduğu biliniyordu. Dolayısıyla BTC’nin bir kez daha destek olarak çalışması beklenen 31.300 dolar bölgesinde tutunması, yükseliş işareti olarak değerlendirilebilir. 

Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret etmeye henüz başlamadı. Ancak BTC, uzun süredir aynı işlem aralığı içinde hareket ediyor. Bu işlem aralığının tepe noktası ise 40.550 dolarda yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Bitcoin 29 Haziran’dan bu yana bir alçalan direnç çizgisini takip ediyor. Fiyat hareketine yakından bakıldığında, BTC’nin 21 Temmuz’da alçalan direnç çizgisinden reddedildiği görülüyor. Ayrıca alçalan direnç çizgisi, 32.925 dolardaki direnç seviyesi ile kesişiyor. 32.925 dolarda bulunan direnç ise 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. 

Altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. MACD ve RSI, artış kaydediyor. Ayrıca MACD, pozitif bölgeye çok yaklaşmışken RSI, 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor.

Buna ek olarak, BTC’nin reddedildiği direnç üzerinde başka bir direnç yer almıyor. Dolayısıyla direnç üzerinden bir çıkış gerçekleşmesi halinde yükseliş hareketinin hız kazanması bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizine Göre Bitcoin

Bitcoin için dalga sayımı analizine bakıldığında, A-B-C şeklindeki uzun vadeli bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket edildiği görülüyor. 

Yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedefler, 37.278 dolarda ve 42.181 dolarda yer alıyor. Dolayısıyla A ve C dalgalarının 1:1 oranını vermesi, 37.278 dolar seviyesine işaret ediyorken 1:1.61 oranını vermesi ise 42.181 dolar seviyesine işaret ediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Ayrıca yükseliş hareketi, impulsif bir nitelik (yeşil bölge) taşıyor. Yükseliş hareketindeki bu impulsif görünüm, Bitcoin fiyatının C dalgası içinde hareket ettiğine ilişkin senaryoyu destekliyor.

Alt dalga sayımı ise kırmızı ile gösterildi.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 21 Temmuz 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın