Bitcoin Olası Bir Dip Seviyeden Sıçrama Yapmayı Deniyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 52.500 dolardaki destek bölgesi üzerinde hareket ediyor.

  • Kısa vadeli göstergeler sıçrama ihtimalini destekliyor.

  • BTC alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 24 Mart tarihinde önemli bir düşüş kaydetti ve 52.500 dolardaki destek bölgesine ulaştı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut destek bölgesinden ya da 50.250 dolardaki destek bölgesinden sıçrama yapması bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Desteğe Geriledi

BTC 24 Mart’ta yükseliş hareketine başlamayı denediyse de yukarı doğru uzun bir fitil oluşturarak kapanış yaptı. Günlük grafikteki mum kapanışı düşüşe işaret eder şekilde gerçekleşti.

An itibarıyla Bitcoin 52.500 dolardaki destek seviyesi üzerinde hareket ediyor. 50.250 dolar, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturmasının yanı sıra yatay bir destek bölgesine de rastlıyor. Dolayısıyla Bitcoin’in bu desteğe gerilemesi halinde sıçrama meydana gelmesi bekleniyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler net bir şekilde düşüşe işaret ediyor. MACD negatif bölgede hareket ediyor, RSI 50 çizgisinin altına geriledi, Stokastik Osilatör ise ölüm kesişimi gerçekleştirdi.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Bitcoin

2 saatlik grafikte biraz daha yükseliş eğilimi göze çarpıyor. Bir düşük dip oluşmasına rağmen MACD ve RSI pozitif uyumsuzluk meydana getirdi. Bu da sıçrama yaşanabileceğine dair bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Ayrıca mevcut düşüşün, tam da 25 Şubat ve 3 Mart arasında meydana gelen tepeleri test ettiği görülüyor.

En azından kısa vadeli bir sıçrama görülebilir. Fakat Bitcoin uzun vadeli bir destek bölgesinde hareket ettiği için bu sıçrama uzun vadeli bir hareketi de tetikleyebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Yükseliş Trendi Bitiyor mu?

4 saatlik grafiğe bakıldığında alçalan bir paralel kanalın takip edildiği görülüyor. Alçalan paralel kanal formasyonları genelde düzeltici nitelikteki hareketler içinde görülür. Bu yüzden en sonunda kanaldan çıkış gerçekleşmesi beklenebilir.

Öte yandan kanalın eğimi net bir şekilde tespit edilemiyor. BTC aşağıdaki grafikte siyahla gösterilen olası destek çizgisine ulaşmış ya da kırmızıyla gösterilen olası diğer destek çizgisine ulaşmaya yaklaşıyor olabilir. Her iki senaryoda da 50.250 dolar bölgesinin güçlü bir destek seviyesi teşkil ettiği görülüyor.

Düşüşün ilk kısmından hareketle hesaplandığında, ikinci kısmın da 1:1 oranını verdiği söylenebilir. BTC yatay bir destek seviyesi içinde hareket ediyor ve bu seviyede birçok pozitif uyumsuzluk öne çıkıyor. Bu da BTC’nin dip seviyeye ulaşmış olabileceğini ve sıçrama yapabileceğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin dip seviyeye ulaşmış olabilir ve yükselişe geçebilir. Düşüş senaryosunda ise sıçrama gerçekleşmeden önce 50.250 dolar seviyesine doğru değer kaybı yaşanabileceği görülüyor.

Her iki senaryoda da meydana gelen değer kaybının bir düşüş impulsünü başlattığı şu an için söylenemiyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 24 Mart 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın