Bitcoin Milyarderi Yatırım Yaptığı Kripto Para Projelerini Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, her gün fiyat rekorunu geliştirirken, topluluk içinde altcoin sezonuna dair beklentiler de giderek artıyor.

  • Sektörün en zengin isimlerinden Mike Novogratz ise bu süreçte yatırım yapmanın mantıklı olduğu projeleri açıkladı.

  • Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum'un yanı sıra, DeFi projelerinin de yükseleceğini düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, her gün fiyat rekorunu geliştirirken, topluluk içinde altcoin sezonuna dair beklentiler de giderek artıyor. Bitcoin’in fiyat rekorları peş peşe gelmesine rağmen, başta Ethereum olmak üzere birçok altcoin tüm zamanların fiyat rekoruna henüz erişemedi. Uzmanlar, altcoin boğasının da yakın zamanda başlayacağını ifade ediyor. Sektörün en zengin isimlerinden Mike Novogratz ise bu süreçte yatırım yapmanın mantıklı olduğu projeleri açıkladı.

Kripto para piyasası, altcoin fiyatlarının yükselişini beklerken, Bitcoin fiyatı rekorlar kırmaya devam ediyor. BTC fiyatı, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 29.741 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin fiyatları son günlerde yukarı yönlü hareketler gerçekleştirse de Bitcoin dominance oranına takılıp sürekliliği sağlayamıyor. Yatırımcılar, güçlü bir boğa sezonunda hangi altcoin projelerine yatırım yapacaklarını düşünürken, yanıt sektörün ünlü isimlerinden Mike Novogratz’den geldi.DeFi Projelerine Yatırım Yapmayı Tercih Ederim

Dün akşam saatlerinde, ünlü kripto para borsası Bittrex’in bazı gizlilik coinlerini “delist” etme kararı gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu konuyla ilgili yapılan yorumlara cevap veren ünlü isim Mike Novogratz, DeFi projelerini öne çıkarıyor. XRP ve gizlilik coinlerinin ağır yara aldığı senaryoda Litecoin’in (LTC) öne çıkacağını düşünen Nuggets News’in kurucusu Alex Saunders’a cevap veren Novogratz, Bitcoin ve Ethereum’u da boş geçmedi;“Meydan okuyorum. LTC’nin benimsenmesini hızlandıracak herhangi bir özelliğe sahip olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine DeFi projelerine zaman harcamayı tercih ederim. Bitcoin’in yükselişi ve Ethereum’un yükselişi. Aynı zamanda DeFi projelerinin yükselişine yatırım yapmak çok daha akıllıca.”

Bazı Kripto Para Projeleri Zarar Gördü

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın bu işaret fişeği, kuşkusuz sektörde çok konuşulan bir konu olacak. Buna rağmen birkaç haftadır Ripple (XRP) ile başlayan kötü haber akışları, sektör içinde bir panik havası yarattı. Her ne kadar “delist” edilen coinler özelinde sınırlı bir düşüş etkisi gözlemlense de altcoinler baskı altında kalmayı sürdürüyor. Bu süreçte, gizlilik tokenleri ve XRP’nin dışında kalan projelerin güçlenmeye devam edeceği yorumları da artmaya başladı.

Novogratz, Ripple’ın dava süreciyle ilgili geç kalınmış bir karar yorumu yaparken, lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’un bu süreci kayıpsız atlatacağını da düşünüyor. Birçok uzman, getirilen düzenlemelerin sektöre olan bakış açısını olumlu yönde etkileyeceğini ifade ediyor. Zira kripto paraların en büyük dezavantajı, geleneksel piyasa aktörleri tarafından tanınmıyor oluşuydu. Devletlerin bu alana müdahale ediyor olması kötü haber gibi görünse de yatırımların artacağı konusundaki inancı da pekiştiriyor.

Bitcoin Doludizgin

Sektörle ilgili olumsuz haberler gelse de lider kripto para birimi Bitcoin, yoluna doludizgin devam ediyor. 2 Ocak itibarıyla tüm zamanların fiyat rekorunu tekrar geliştiren BTC, şimdilik yükselişini sürdürecek gibi görünüyor. Buna rağmen uzmanlar, eylül ayından beri yaşanan muazzam yükselişin düzeltme hareketinin de her an gelebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatı hızla artarken, dominance oranında da beklenen düşüş bir türlü gerçekleşmiyor. An itibarıyla 71,72 seviyesinde bulunan dominance oranı, dün itibarıyla güçlü yükselişler yaşayan birçok altcoin için tehdit unsuru olarak görünüyor. Zira Bitcoin’de yaşanacak sert bir düşüş, çıkış aşamasında olan kripto para piyasasını bir anda tepetaklak edebilir. Dominance oranında beklenen düşüş için Bitcoin’in düzeltme hareketine girmesi bekleniyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın