Bitcoin Mevcut Yükseliş Hareketinden Sonra Nasıl Fiyatlanabilir?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yükselen bir direnç çizgisinden çıkış yaptı ve aynı direnci destek olarak onayladı.

  • 50.800 dolarda ara destek seviyesi bulunuyor.

  • BTC üçüncü dalganın tepe noktasına yaklaşıyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı, 17 Şubat’ta 52.640 dolar seviyesinde rekor kırdıktan sonra kademeli bir düşüş kaydetmeye başladı.Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan düşüşe rağmen çıkışın gerçekleştiği direnç çizgisi, destek olarak onaylandı. Bu sebeple yakın gelecekte de yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor.Bitcoin Direnci Destek Olarak Onayladı

8 Şubat’tan bu yana varlığını koruyan yükselen direnç çizgisinden 17 Şubat’ta çıkış gerçekleşti. 52.640 dolar seviyesinde yeni bir tepe oluşturan BTC, daha önce direnç olarak görev yapan yükselen trend çizgisini, aşağıdaki grafikte yeşil okla da gösterildiği üzere destek olarak onayladı. Bu seviyenin artık destek olarak görev yapması bekleniyor.

BTC’nin trend çizgisini test ettiği anda RSI da 50 çizgisinden sıçradı. Bu da BTC’nin daha yüksek seviyeleri hedeflediğine dair bir işaret olarak değerlendirilebilir.

MACD histogramı pozitif bölgeye geçti ve kısa vadeli trendin yükselişe işaret ettiğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımına göre Bitcoin, aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen üçüncü dalganın tepe noktasına ulaşmaya yakın duruyor. Bu dalga, 27 Ocak 2021 tarihinde başlayan yükseliş impulsünün bir parçası olarak öne çıkıyor.

Mevcut hareket için en muhtemel tepe noktası 55.100-55.900 dolar aralığında yer alıyor. Bu bölge aşıldıktan sonra ise sıradaki hedef 60.600-62.000 dolar aralığı olabilir.

Aşağıdaki grafikte siyah renkle gösterilen alt dalga sayımına göre ise BTC an itibarıyla beşinci alt dalga içinde fiyatlanıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Aşağıdaki grafikte beyazla gösterilen uzun vadeli dalga sayımına göre BTC aynı zamanda uzun vadedeki bu dalga sayımının beşinci dalgasını da sonlandırmaya yakın duruyor. Bu hareketin ise 2020 yılı Mart ayında başladığı görülüyor.

Uzun vadeli dalga sayımı için en muhtemel hedef 63.800-66.550 dolar aralığı olarak öne çıkıyor.

Uzun vadeli dalga sayımı için belirginlik kazanan bu hedef, önceki bölümde belirtilen hareketin de 56.000 dolar seviyesi yakınlarında sonlanabileceğini gösteriyor. Son bir yükseliş hareketiyle BTC’nin 63.800-66.550 dolar aralığına ulaştığı görülebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin düzeltme hareketinden önce 55.100-55.900 dolar aralığında bir tepe oluşturabilir. Uzamış bir yükseliş hareketi ise düzeltme meydana gelmeden önce 60.000 dolar seviyelerine doğru fiyat artışı yaşanmasını sağlayabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 18 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın