Bitcoin Kritik Seviyeyi Aşmaya Çok Yakın! İşte Teknik Göstergeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • 19.400 dolar seviyesinde direnç bulunuyor.

  • Fiyat, yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Bitcoin kısa vadede simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Aralık tarihinde bir sapma sonucu aşabildiği 19.400 dolar bölgesinin üzerine tekrar çıkmaya çalışıyor. Kısa vadeli formasyondan çıkış yaptığı görülen Bitcoin, 19.400 dolar bölgesini geride bırakmak için yeni bir deneme ortaya koyuyor.Dirençten Sapma

BTC fiyatı 24 Kasım tarihinde 19.400 dolar bölgesinden reddedildi ve düşüşe geçti. Aynı tarihten sonra da 19.400 dolar bölgesinde dirençle karşılaşmaya başladı.26 Kasım’da dip oluşturan BTC, daha sonra yükselişe geçti ve 1 Aralık’ta 19.400 dolardaki direnç bölgesini aştı. Fakat daha sonra daha yüksek seviyelerde tutunamayarak aynı direnç bölgesinin altına geriledi. Böylece meydana gelen fiyat hareketi de dirençten sapma olarak kaldı.

Öte yandan yükselen bir destek çizgisinin takip edildiği görülüyor. Buna ek olarak direnç bölgesinde yükselen üçgen formasyonu da meydana gelmiş olabilir.

MACD ve RSI fiyat artışına işaret ederken çıkışı ve yükseliş hareketini destekliyor. Yaşanacak yeni bir çıkışla yeni bir fiyat rekoru kırılabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Kısa Vadeli Artış

2 saatlik mum çubuklarını yansıtan daha kısa vadeli grafikte, simetrik bir üçgenden çıkış gerçekleştirme süreci göze çarpıyor. Çıkışla birlikte formasyonun yüksekliği oranınca fiyat artışı yaşanabilir ve 20.500 dolar seviyesi görülebilir.

RSI 50 çizgisini geride bıraktı. MACD de pozitif bölgede yükselmeye devam ediyor. Teknik göstergelerdeki bu görünüm de çıkış ihtimalini destekliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Olası Hareketler

26 Kasım’dan itibaren ortaya konan dalga sayımına göre fiyat şu anda beşinci dalganın beşinci alt dalgası içinde hareket ediyor. Aşağıdaki grafikte dalga sayımı siyah renkle, alt dalga sayımı ise kırmızı renkle gösterildi.

Fiyat hareketi için en olası hedef 21.733-21.949 dolar aralığında yer alıyor. Bu seviye, birinci alt dalganın 4,61 fib. uzama seviyesi kullanılarak bulunabiliyor. Yine birinci ila üçüncü alt dalga uzunluğunun dördüncü alt dalganın dip seviyesine yansıtılması da aynı aralığa işaret ediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak simetrik üçgen formasyonundan gerçekleşecek çıkıştan sonra BTC fiyatında yükseliş görülebilir. Bu yükselişle birlikte ise 20.000 dolar seviyesinin geride bırakılması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 2 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın