Bitcoin Kritik Bir Bölgeden Reddedildi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 56.000 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi.

  • BTC kısa vadeli yükselen destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdi.

  • 54.400 dolar ve 53.000 dolar seviyelerinde destek bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 26 Nisan tarihinden beri artış kaydediyor ancak 56.000 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi. BTC’nin bu bölgeden reddedilmesi, kısa vadeli bir düzeltme hareketi olarak düşünülebilir.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) fiyatının 54.000 dolar veya 53.000 dolar seviyesinde bir yüksek dip oluşturması ve ardından yükseliş hareketine devam etmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Dirençten Reddedildi

Bitcoin 25 Nisan’da sıçrama gerçekleştirdi ve o tarihten beri yükseliyor. Ancak bu süreç boyunca önemli bir düzeltme görülmedi.

BTC 3 Mayıs’ta 58.981 dolar seviyesinde bir tepe oluşturmayı başardı ve ardından düşüş kaydetti. Bu tepe, 0,618 fib. düzeltme seviyesinde meydana geldi. Bu fib. seviyesi ise düşüş hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı ve genelde dönüşlere sahne olduğu biliniyor. Tepe oluşumunun ardından değer kaybeden BTC, 54.580 dolarda lokal bir dip oluşturdu.

Değer kaybı yaşanmasına rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, hala yükselişe işaret ediyor. MACD artış kaydediyor ve pozitif bölgede yer alıyor. RSI, 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Stokastik Osilatör de artıyor ve altın kesişim oluşturmaya çok yakın duruyor.

Dolayısıyla BTC’nin bir yüksek dip oluşturması ve yükseliş hareketine devam etmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Kısa Vadeli Görünüm

İki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, önemli birkaç gelişmenin meydana geldiği görülüyor.

Bitcoin, yükselen destek çizgisinden bir kırılım gerçekleştirdi. Bu destek çizgisinin ise 26 Nisan’da meydana gelen dip seviyeden beri varlığını koruduğu biliniyordu. Dolayısıyla kırılımın gerçekleşmesi, yükseliş hareketinin kısa vadede sonlandığı anlamına gelebilir.

Kırılımın ardından BTC, 54.000 dolarda bulunan 0,382 fib. düzeltme seviyesinde (beyaz) bir sıçrama yaptı. Bu seviye, muhtemel dönüş bölgelerinden ilkini oluşturuyor.

MACD ve RSI, hala düşüşe işaret ediyor. Ayrıca RSI, kısa süre önce 50 seviyesi altına geriledi.

Sıradaki destek bölgesi ise 53.000 dolarda yer alıyor. Bu bölge, hem 0,5 fib. düzeltme seviyesine karşılık geliyor hem de yatay bir destek bölgesiyle kesişiyor.

Dolayısıyla BTC’nin, 54.000 dolar veya 53.000 dolar seviyelerinden birine ulaşıp yükselişe işaret eden bir görünüm sergilemesi ve ardından artışını sürdürmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Fiyat hareketlerine bakıldığında, 26 Nisan’da yeni bir yükseliş hareketinin başlamış olması muhtemel görünüyor. Bitcoin fiyatının 56.000 dolardaki direnç bölgesinden reddedilmesi ise kısa vadeli bir düzeltme hareketi olarak düşünülebilir. Bu nedenle BTC’nin destek bölgesinde yüksek dip oluşturması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 3 Mayıs 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın