Bitcoin Kritik Bir Bölgede Tutunmayı Başaramadı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinin altına bir gerileme yaşandı.

  • Bitcoin alçalan paralel kanaldan kırılım gerçekleştirdi.

  • Fiyat hareketi, bir düz düzeltme oluşturuyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 19 Temmuz tarihinde değer kaybetti. Düşüş hareketiyle birlikte, mayıs ayından bu yana varlığını koruyan ve 31.300 dolarda bulunan yatay destek bölgesinin altına doğru bir gerileme yaşandı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) düşüş sergilemeye devam ediyor. En yakın destek seviyesi ise 28.805 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu desteğe temas edilmesi halinde fiyat hareketi, bir çift dip formasyonu oluşturabilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Ocak Ayından Bu Yana En Düşük Günlük Kapanışını Yaptı

Bitcoin (BTC) 19 Mayıs’ta 31.300 dolar ile 40.550 dolar aralığında hareket etmeye başladı. Fiyat hareketinde görülen bu yatay seyir, 19 Temmuz’a kadar devam etti. Ayrıca bu süreçte, 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinin altına birkaç kez gerileme yaşandı ancak aynı bölgenin altında bir kapanış olmadı.

19 Temmuz’da ise değer kaybı sona ermedi ve BTC, 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinin altına doğru düşüş sergiledi. Günlük kapanış da 30.089 dolar seviyesinde gerçekleşti. Dolayısıyla fiyat, 2021 yılı Ocak ayından bu yana en düşük günlük kapanışını yaptı.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, henüz onaylanmamış pozitif uyumsuzluklar görülüyor. Öte yandan teknik göstergeler, düşüşe işaret etmeyi sürdürüyor. Hem RSI hem MACD hem de Stokastik Osilatör, düşüş kaydediyor. Buna ek olarak, Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi oluştu. Ancak kırılım hacminin düşük olduğu biliniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Haftalık grafiğe bakıldığında, ana destek bölgesinin 27.050 dolarda bulunduğu görülüyor. Bu destek, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise 2020 yılı Mart ayında başlayan yükseliş hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Kırılım Gerçekleştirdi

Bitcoin 29 Haziran’da alçalan paralel kanal içinde hareket etmeye başladı.

Düşüş hareketi bir müddet devam etti ve 19 Temmuz’da alçalan paralel kanaldan kırılım gerçekleşti. Kırılımın ardından BTC, 29.925 dolarda bulunan 0,854 fib. düzeltme seviyesinden sıçrama gerçekleştirmeyi başaramadı. En yakın muhtemel destek seviyesi ise 28.784 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu desteğe temas edilmesi halinde bir çift dip formasyonu oluşabilir.

İki saatlik grafik ölçeğindeki RSI, aşırı satım bölgesinde yer alıyor ve şu anda 23 seviyesi civarında hareket ediyor. Dolayısıyla yüzde 30’u aşkın bir oranda artış sergilenen 8 Haziran’dan bu yana RSI’ın en düşük seviyeye ulaştığı göze çarpıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre Bitcoin, şu anda bir düz düzeltme içinde hareket ediyor. Fiyat hareketine yakından bakıldığında, 28 Haziran’da başlayan düşüş hareketinin oldukça dalgalı bir seyir izlediği dikkat çekiyor. Dolayısıyla düşüş hareketinin bir düşüş impulsünün parçasını oluşturması pek muhtemel görünmüyor.

Öte yandan düz düzeltmelerde, genelde bir geri çekilme yaşandığı biliniyor. Geri çekilme yaşanması halinde BTC, bir çift dip formasyonu oluşturabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 19 Temmuz 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın