Bitcoin Kısa ve Uzun Vade İçin 2 Ayrı Görünüm Sergiliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, 50 günlük hareketli ortalamadan (MA) sıçrama gerçekleştirdi ve çekiç formasyonu oluşturdu.

  • Fiyat, 9.300 dolar yakınlarındaki ara direnç bölgesinde hareket ediyor.

  • İşlem bölgesi, 8.500-10.050 dolar aralığında bulunuyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin, değer kaybetmeye 25 Haziran’da da devam etti ve 9.009 dolarda dip oluşturdu. Fakat hızla toparlanan fiyat, 9.249 dolarda kapanış gerçekleştirdi. Bu esnada da alttan uzun bir fitil oluştu ve çekiç formasyonu meydana geldi.

SponsorSponsor

BTC, hâlâ önemli bir destek bölgesinde hareket ediyor ve buradan sıçrama gerçekleştirmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Güncel Destek

Bitcoin fiyatı, 25 Haziran’da çekiç formasyonu oluşturdu. Çekiç formasyonları özellikle düşüş hareketlerinden sonra meydana geldiğinde yükseliş yönlü formasyonlar olarak değerlendirilir.

Fiyat aynı zamanda 50 günlük hareketli ortalamadan (MA) ve 1 Mayıs’tan beri varlığını koruyan bir yükselen destek çizgisinden de sıçrama gerçekleştirdi.

Eğer şu anki bölgeden bir sıçrama gerçekleşirse düzeltmenin de 9.398-9.488 dolara kadar devam etmesi bekleniyor. Bu seviyeler önceki düşüş hareketinin de 0,5-0,618 Fib seviyelerine rastlıyor.

BTC Grafiği (Tradingview)

Daha kısa zaman aralıkları göz önüne alındığında ise 25 Haziran tarihinde alttan uzun bir fitil oluşturan BTC’nin, önemli bir alış baskısıyla karşılaştığı görülüyor. Bunun bir sonucu olarak da 26 Haziran’da yükseliş yönlü bir çekiç formasyonu oluştuğu tespit edilebiliyor.

Şu anda 9.300 dolardaki ara direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deneyen fiyat, RSI göstergelerine göre de bu denemesinde başarılı olacak gibi görünüyor.

Eğer çıkış gerçekleşirse 9.398-9.488 dolardaki direnç bölgesine doğru bir yükseliş meydana gelebilir.

BTC Grafiği (Tradingview)

İşlem Aralığı

Uzun vadede ele alındığında, Bitcoin 1 Mayıs’tan beri 8.500 ve 10.050 dolar arasındaki bir işlem bölgesinde hareket ediyor. Bu analizin yazımı sırasında 9.250 dolarda işlem gören BTC, bu aralığın tam orta noktasında bulunuyordu.

Ayrıca BTC şu anda simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor olabilir. Fiyatın bu üçgenden çıkış ya da kırılım gerçekleştirmesi, trendin yönünü de belirleyecek. BTC buna göre ya işlem aralığının 8.500 dolardaki dip noktasına ya da 10.050 dolardaki tepe noktasına ilerleyebilecek. Simetrik üçgenin direnç ve destek seviyeleri ise sırasıyla 9.500 ve 9.000 dolarda yer alıyor.

Bu analizin yazımı esnasında aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyordu. Zira fiyat, yükseliş hareketi başlatmak için ortaya koyduğu her denemede sert bir şekilde reddediliyor. Reddedilirken de pump esnasındaki yakaladığı hacimden daha büyük bir hacimle satış baskısına maruz kalıyor.

BTC Grafiği (Tradingview)

Sonuç olarak şu anki formasyon, Bitcoin’in yönünü belirleyecek gibi görünüyor. BTC de buna göre işlem aralığının dip ya da tepe noktasına ulaşabilir.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın