Bitcoin Kısa Vadeli Gerilemeden Sonra Tırmanışa Geçebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Yükselen üçgen formasyonundan çıkış gerçekleşti.

  • 15.800 dolar seviyesinde destek yer alıyor.

  • Fiyat, beşinci dalganın son alt dalgasında hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 15.800 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi ve 16.500 dolar yakınlarında tepe oluşturdu.Destek seviyesinin onaylanması için kısa vadeli bir düşüş meydana gelmesi bekleniyor fakat henüz zirveye ulaşılmış görünmüyor.Bitcoin Fiyatında Yükseliş

Bitcoin fiyatı, 5 Kasım’dan sonra 15.800 dolardaki direnç bölgesinin altında hareket etmeye başlamıştı. Yüksele bir üçgen oluşturan fiyat, 12 Kasım’da üçgenden çıkış gerçekleştirip 16.494 dolarda tepe oluşturdu ve bir miktar geri çekildi.

Yükselen destek çizgisiyle de kesişen 15.800 dolar bölgesinin artık destek olarak çalışması bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

BTC kısa vadede zayıflık sergilemeye başladı. İki adet yutan ayı mumu oluştuktan sonra bir akşam yıldızı formasyonu belirginlik kazandı. Akşam yıldızı ise negatif yönlü bir dönüş formasyonu olarak biliniyor.

Dolayısıyla düzeltme hareketi gelebilir ve 15.800 dolar bölgesi, yükselen destek çizgisiyle birlikte destek olarak onaylanabilir. Bunun ardından da daha yüksek bir seviye görülebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Uzun Vadeli Direnç

Çıkışa rağmen günlük trend de zayıflık göstermeye başladı. Aşırı alım bölgesindeki RSI’da önemli bir negatif uyumsuzluk göze çarpıyor.

MACD ve Stokastik Osilatör’de ise herhangi bir zayıflıktan söz edilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

2017 yılındaki fiyat rekoru esas alındığında, 16.140 dolardaki 0,786 fib. seviyesine ulaşıldığı görülüyor. Negatif uyumsuzlukla birlikte değerlendirilirse BTC’nin yükseliş hareketinin zirvesine ulaşmak üzere olduğu söylenebilir.

Yükseliş devam ederse sıradaki direnç seviyesi 17.264 dolarda bulunuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

BTC fiyatı, beşinci dalganın beşinci alt dalgası (mavi) içinde hareket ediyor olabilir. Bu alt dalga ise 16.900-17.200 dolar aralığını hedefliyor. 12 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizinde şu ifadelere yer vermiştik

Dalga sayımında elde edilen hedefin, birinci ve üçüncü alt dalga uzunluğunun dördüncü alt dalgaya yansıtılmasıyla (mavi ve turuncu) bulunduğu söylenebilir. Aynı hedef, birinci alt dalganın (mavi) da 4,618 fib. uzama seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Son yükseliş için ortaya konan küçük alt dalga sayımı formasyonu (siyah), yukarıda belirtilenlerle de uyumlu olarak önce kısa vadeli bir düşüş yaşanabileceğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak çıkış seviyesinin onaylanması amacıyla kısa vadeli bir değer kaybı yaşanabilir fakat henüz yükseliş hareketi sonlanmış görünmüyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın