Beincrypto size en iyi deneyimi sunmak için Çerezleri kullanır.

Bitcoin Kararlı Bir Hareket Sergilemeye Giderek Yaklaşıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin bir simetrik üçgen formasyonu içinde hareket ediyor.

  • 37.700 dolar seviyesinde direnç yer alıyor.

  • Kompleks yapıdaki bir düzeltme tamamlanıyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 19 Ocak tarihinde 37.700 dolardaki direnç bölgesinden reddedildi ve hızla değer kaybetti.Hâlâ destek seviyesi üzerinde hareket eden Bitcoin (BTC) fiyatının konsolide olmayı sürdürmesi bekleniyor. Dolayısıyla yatay seyir, bir süre daha devam edebilir.Bitcoin Simetrik Üçgeni Takip Ediyor

Bitcoin 4 Ocak’tan bu yana simetrik üçgen formasyonu içinde hareket ediyor.

Son düşüş hareketinin 37.709 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesinden reddedilen fiyat, sert bir düşüş yaşadı. Buna rağmen BTC hâlâ üçgen formasyonun destek çizgisi üzerinde fiyatlanmayı sürdürüyor.

bitcoin btc

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, nötr bir görünüm sergiliyor ve trende yön tayin etmeyi başaramıyor.

Günlük grafikteki teknik göstergelerde belirsizlik göze çarpıyor. MACD ve Stokastik Osilatör düşüşe işaret ederken günlük RSI’da önemli bir gizli pozitif uyumsuzluk görülüyor. Gizli pozitif uyumsuzluk, yükseliş trendinin devam edeceğine dair güçlü bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Dolayısıyla gizli pozitif uyumsuzluğun sonucu olarak yükseliş hareketi devam edebilirse de uzun vadeli trendin hâlâ düşüşe işaret ettiği söylenebilir.

bitcoin btcBitcoin İçin Dalga Sayımı

BeInCrypto’da yayımlanan 19 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizinde şu ifadelere yer vermiştik:

Dalga sayımına göre BTC, kompleks bir W-X-Y düzeltmesi (turuncu) içinde hareket ediyor. Üçgen formasyonu içindeki hareketi ise X dalgasının sağladığı görülüyor. Bu okuma, uzun vadeli dalga sayımıyla da uyuşuyor ve 2020 Eylül tarihinde başlayan yükseliş hareketinin bir düzeltmeye maruz kaldığını gösteriyor.

BTC 19 Ocak tarihindeki reddedilmeyle birlikte üçgenin C dalgasını tamamlamış olabilir. D ve E dalgasının da tamamlanması bekleniyor. Bu formasyon tamamlandıktan sonra düzeltme başlayabilir. Düzeltmenin başladığı, B dalgasının 33.833 dolarda yer alan dip seviyesi (kırmızı çizgi) altına gerçekleşecek bir gerileme ile onaylanmış olacak.

Diğer yandan A dalgasının 40.112 dolar seviyesinde bulunan tepe noktasının geride bırakılması ise yükseliş trendinin hâlâ devam ettiğini gösterebilir.

dalga sayımıBTC hâlâ C dalgası içinde hareket ediyor da olabilir fakat bu durumu şu an için tespit etmek mümkün görünmüyor. Ayrıca bu senaryo, uzun vadeli görünümü ya da yukarıda belirtilen onay seviyelerini değiştirmiyor.

dalga sayımına göre bitcoin

Sonuç

Kırılım gerçekleşmeden önce simetrik üçgen formasyonu içinde konsolidasyon hareketinin devam etmesi bekleniyor. 33.833 dolar seviyesi altına yaşanacak bir gerileme, düzeltmenin başladığını gösterebilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 19 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız. (Bu analizde kullanılan grafiklerde TradingView’den yararlanılmıştır.)

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın