Bitcoin İçin 2017’den Daha Büyük Ralli Geleceğini Gösteren 3 Faktör

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatı günlük bazda 150-200 dolarlık bir aralıkta değişmeye devam ediyor.

  • Coinbase yöneticisi Max Bronstein, önümüzdeki Bitcoin rallisinin 2017'dekinden çok daha büyük olacağını düşünüyor.

  • Deneyimli isme göre yatırımcıların pozisyon, ETH'de yaşanan gelişmeler ve DeFi furyası etkili olacak.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yatay bir seyir göstermeye devam ediyor. Bitcoin’de volatilite son yılların en düşük seviyesine gerilemiş durumda. Günlük bazda 150-200 dolarlık bir fiyat aralığında hareket etmeye devam eden BTC için, sürecin şu anda oldukça sıkıcı olduğunu ifade etmek mümkün. Nitekim bazı önde gelen analistlere göre, şu anda BTC grafiğine bakmak ve bunu analiz etmenin bugünlerde hiçbir kıymeti yok.Bu sessizlik döneminin sonrasında ne olacağı ise büyük merak konusu. Genelde bu tarz dönemlerden BTC’de çok sert fiyat hareketleri yaşanıyor. Piyasa şartlarına göre, bu hareketin ne yöne doğru olacağını kestirmek ise güç. Bu konuyla ilgili olarak çeşitli verilere bakıldığında ise hareketin yukarı yönlü olacağı görülüyor. Bu konu, Coinbase kurumsal yatırımcı biriminde yönetici olan Max Bronstein’in de gündemindeydi.Bronstein, Bitcoin ve kripto para piyasalarının 2017’dekinden çok daha büyük bir ralli yaşayacağını düşünüyor. Bilindiği gibi 2017 yılı boyunca yaşanan inanılmaz boğa piyasasında birçok kripto parada akıl almaz artışlar yaşanmış ve lider kripto para birimi 20 bin dolara kadar çıkmıştı.

Başarılı yönetici, bu rallinin taşıyıcısı olacak üç faktörü işe şöyle sıralıyor:

1. Bitcoin Yatırımcılarının Pozisyonu

Bronstein’in de ifade ettiği gibi elinde en az 1 BTC olan hesap sayısı, yeni bir rekor kırdı. Bu durum da Bitcoin yatırımcılarının olası bir boğa sezonu öncesi hazırlık yaptığı anlamına geliyor olabilir. Daha önce görülmemiş seviyelere çıkan bu rakam, gerçekten de önemli bir anlam ifade ediyor.

Bu rakamlar, yatırımcıların aslında Bitcoin’e ne kadar güvendiğinin de bir tezahürü. Geçtiğimiz günlerde Altın boğası Peter Schiff tarafından yapılan bir anket de bu durumu ortaya koymuştu. Birçok BTC yatırımcısı, ankete verdiği yanıtta elindeki BTC’leri 10 bin doların altında asla satmayacağını ifade etmişti. Bu da güçlü bir ‘hodl’ dalgası olduğunu gösteriyor.

2. Ethereum’da Yaşanan Gelişmeler

Ethereum ağında da benzer bir süreç yaşanıyor. Bitcoin yatırımcılarının elinde BTC tutmasına benzer bir şekilde, Ethereum ağında da büyük bir işlem artışı var. Gelen son verilere göre, Ethereum transferlerinin sayısı, rekor kırmış durumda. Ağın giderek aktif hale gelmeye başlaması da olası bir boğa rallisi lehine yorumlanıyor.

Ayrıca otoritelere göre bu artış, DeFi ile de açıklanabilir. Bilindiği gibi birçok DeFi projesi Ethereum ağı üzerinde yer alıyor. Bu durumun da önemi, Bronstein’e göre oldukça fazla.

3. DeFi’nin Yakaladığı Çıkış

Kripto para sektöründe Bitcoin yatay bir seyri göstermeye devam ederken, dikkatleri çeken şey ise DeFi’nin yakaladığı çıkış. Birçok DeFi projesinde büyük artışlar yaşanıyor. Bu trendin önümüzdeki günlerde katlanarak devam etmesi bekleniyor.

Özellikle Compound, Synthetix ve Balancer gibi platformların kripto paraları büyük artışlar yaşarken, bu platformlarda kilitlenen ETH miktarı da rekor üstüne rekor kırıyor.

Her boğa sezonunun bir ‘hikaye’ ihtiyacı olduğu düşünülürse, bu boğa sezonunda da asıl tetikleyici DeFi projeleri olabilir. DeFi’nin yakaladığı çıkış, geleneksel finans sektöründe yer alan yatırımcıların da dikkatini çekerken, bu durumun kripto para sektörünün geneline de olumlu yansıması beklenebilir.

Dolayısıyla DeFi’nin tetiklediği bir boğa sezonu ile Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de yeni zirveler görebilir.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın