Bitcoin Halving Fiyatı Nasıl Etkileyecek? Usta Analist Yorumladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Tahminlerinde yanılmayan deneyimli analist Bozokcoin, fiyatın Halving sonrası artış yakalayacağını düşünüyor.

  • Tecrübeli isme göre 7.400 dolar seviyesinin üstünde kalınması yükselişi beraberinde getirecek.

  • Bozokcoin'e göre halving sonrasında fiyat 20 ila 25 bin dolara ulaşıp rekor tazeleyecek.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

12 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Bitcoin Halving’e 5 günden de az bir süre kaldı. Bitcoin’in son birkaç gün içerisinde sergilediği yukarı yönlü hareketlenme ise fiyatın Halving sonrası da yükselebileceğini düşündürüyor. Peki gerçekten BTC blok ödülü yarılanmasının fiyat üzerindeki etkisi nasıl olacak? Tecrübeli analist Bozokcoin, BeInCrypto okuyucuları için yorumladı.

SponsorSponsor

Bozokcoin’den Bitcoin Halving Yorumu

Daha önce üst üste yaptığı tahminlerle takipçilerini yanıltmayan başarılı isim, Bitcoin Halving öncesinde pozitif yatay bir süreç beklediğini vurguladı. Çok geniş bir hareket bandı beklemediğini vurgulayan Bozokcoin, BTC’de sert hareketlerin en azından kısa vadede görülmeyeceğini öngörüyor. Beklenen blok ödülü yarılanması sonrasında özellikle yıl sonuna doğru ciddi bir yükseliş beklediğinin altını çizen Bozokcoin, FOMO’nun sürmesi için 7.400 dolar seviyesinin ise kritik olduğunu belirtti.

SponsorSponsor

Tecrübeli analiste göre 7.400 dolar seviyesinin üstünde kalınması, yükselişin devam edeceğinin önemli bir sinyali. 12 Mart yani Kara Perşembe tarihinde görülen düşüşü de yorumlayan analist, bunun aslında tamamen piyasa algısı olduğunu belirtti. 12 Mart tarihindeki düşüşün “manipülasyondan ibaret” olduğunu belirten Bozokcoin, piyasadaki olumlu Bitcoin algısının kırılmaya çalışıldığını belirtti:

12 mart döneminde başlayan düşüş tamamen piyasa algısı üzerine kurulmuş bir manipülasyondan ibarettir; Koronavirüs ile ilgili haberlerin arttığı dönem, yatırımcılar arasında dünya sağlık örgütünün dijital paralarla ilgili olumlu söylemleri,yaklaşan Halving etkinliği ve diğer piyasalardaki güven sorununun, Bitcoin’e yarayacağı beklentisi hakimdi…

Piyasanın büyük çoğunluğu long tarafındaydı. Long pozisyonların tasfiye edilmesi için yapılmış manipülatif bir hareketten ibarettir. Nisan ayının sonlarına geldiğimizde Koronavirüs kaynaklı vaka sayının ve de ölü sayısının zirve seviyesine gelmesine rağmen Bitcoin’in eski fiyatına tekrar tırmanması, düşüşün tamamen kurgu olduğuna işarettir.”

Bitcoin’e Olan Güven Artabilir

Piyasada sınırsız parasal genişleme ve buna benzer sebeplerden ötürü bol miktarda dolar bulunduğunun altını çizen Bozokcoin, bu paranın farklı varlıklara akmasının olası olduğunu belirtti. Dolardan geçilecek varlıkların başında Bitcoin’in geldiğini düşünen ekonomist, arz fazlası Dolar nedeniyle Bitcoin’e olan güvenin daha da artacağını belirtiyor.

Aslında Bitcoin Halving sonrasında BTC’nin yıllık enflasyon oranının %1,6’ya yani merkez bankalarının ideal hedefinin bile aşağısına ineceği biliniyor. Bu da Bozokcoin’in belirttiği gibi BTC’ye olan güvende rekor getirebilir.

Bozokcoin, Halving sonrasında büyük bir boğa dönemi beklediğini belirtti ve rekor tahminini açıkladı:

Bitcoin Halving sonrası bir boğa dönemine girilmesini bekliyorum, yeni rekor seviyesinin ise 20-25 bin dolar arasında kalacağını düşünüyorum.”

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.500 dolardan işlem örüyor. BTC’nin gerçekten de Bozokcoin’in belirttiği gibi yatay bir grafik çizdiği görülüyor. Bunun yanı sıra önde gelen altcoin’lerin neredeyse hepsi son 24 saatlik süre içerisinde  hafif düşüşler yaşadı ve düşüşler hala devam ediyor. Boozkcoin genel piyasa değerlendirmesi olarak paylaştığı yazısında altcoin’ler için olan öngörülerini de paylaştı. Bozok’a göre altcoin’ler de Bitcoin gibi Halving’e kadar yatay bir süreç içerisinde olacak.

Daha önce 2016 yılında gerçekleşen blok ödülü yarılanmasında BTC’nin yükselişinden sonra altcoin’lerin harekete geçtiği görülmüştü. Bu da BTC’nin 2020 yılının sonuna kadar gerçekleştireceği ve tamamlayacağı hareketinden sonra sıranın altcoin’lere gelebileceğini gösteriyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın