Bitcoin Hakimiyet Oranı Kritik %60 Seviyesinde Kalmaya Çalışıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin hakimiyet oranı %62,80 seviyesinden sıçrama gerçekleştirdi.

  • RSI ve MACD’de önemli bir pozitif uyumsuzluk görülüyor.

  • BTCD kısa vadeli bir alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin hakimiyet oranının (BTCD) mayıs ayından beri bir düzeltme süreci içinde bulunduğu görülüyor.

SponsorSponsor

BTCD düzeltme sürecine rağmen yükseliş yönlü bazı işaretler vermeye başladı ve yakın bir süre sonra yeni bir yükseliş hareketi ortaya koyabilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Hakimiyet Oranında Uyumsuzluk

Bitcoin hakimiyet oranı ağustos ayının başında %62,80’deki destek bölgesinin altına geriledi ve burayı direnç olarak onayladı. Daha sonra ise %59,9 oranında bir dip seviyeye ulaştı.

RSI ve MACD pozitif uyumsuzluk oluşturuyor ve MACD’nin pozitife döndüğü görülüyor. Bu da BTCD’nin bir kez daha %62,80 bölgesine hareket edebileceğini gösteriyor. Bu bölgede tutunup tutunumaması ise trendin yönünü belirleyecek.

BTCD Grafiği (TradingView)

Önde gelen kripto para analistlerinden Anbessa (@anbessa100), Bitcoin hakimiyet oranının %59 seviyesine doğru değer kaybedebileceğini ve altcoin’lerin Bitcoin karşısında değer kazanabileceğini ifade etti.

Öte yandan yukarıda belirtilen pozitif uyumsuzluklardan dolayı ilk olarak %62,80 bölgesine doğru bir yükseliş gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Eğer bu bölgeden bir reddedilme gerçekleşirse %59 hedefine doğru bir gerileme de yaşanabilir.

Kaynak: Twitter

Dalga Sayımı ve Kısa Vadeli Hareket

BTCD 2019 Eylül tarihinde ikinci bir A-B-C düzeltmesini tamamlama sürecinde girdi. Şu anda ise A dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

İlk A dalgasının 1,61 Fib seviyesi, Mayıs 2020 tepesine projekte edilirse son hedef olarak %59,5 oranı öne çıkıyor. Bu da tweet’te Bitcoin hakimiyet oranı için belirtilen hedefle uyum gösteriyor.

Ayrıca A dalgası, beş dalgalı bir düşüş formasyonulya (turuncu) birlikte belirginlik kazanıyor. Birinci dalga zirvesinin 1,61 uzunluğu, dördüncü dalganın zirve seviyesine projekte edildiğinde %59 hedefi öne çıkıyor.

BTCD Grafiği (TradingView)

Bitcoin hakimiyet oranına daha yakından bakıldığında alçalan bir takoz formasyonu görülüyor.

Birinci ve dördüncü alt dalgalar (mavi) arasında bir örtüşme görünüyor. Dolayısıyla takozun bitim seviyesi de buradan hareketle tespit edielbilir. Takozun destek seviyesi %59 oranında bulunuyor. Bu da yükseliş hareketine başlamadan önce %59 seviyesine düşüş yaşanma ihtimalini artırıyor.

BTCD Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatıyla İlişkisi

Geçtiğimiz hafta süresince Bitcoin fiyatı (mavi) ve BTCD (yeşil) ilişkisi net bir görünüm sergilemedi. Geçmişte ise BTC fiyatındaki artışın BTCD’de düşüş sağladığı görülüyordu. Tam tersi durumun da geçerli olduğu söylenebilir. Bu yüzden BTC fiyatındaki yükseliş, BTCD’de %59 oranına bir düşüşe neden olabilir.

BTCD Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan son BTC analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın