Bitcoin Fiyatının Hiç Beklenmeyen Düşüşünü Bilmişti: Analist Yeni Fiyat Tahminini Duyurdu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin nezdinde yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde BTC fiyatında yeni rekorlar bekleniyor.

  • Bitcoin'in 10.000 dolara düşeceğini ve buradan tekrar yükseleceğini tahmin eden Bitcoin Jack, yeni bir fiyat tahmininde bulundu.

  • Bitcoin Jack, önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatında 16.000 doların görülebileceğini düşünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatının Eylül ayındaki grafiği ile an itibariyle çizdiği grafiği arasında dağlar kadar fark olduğu görülüyor. Kimse şu an BTC fiyatının yönü hakkında kesin konuşamasa da daha önce adını duyuran bira analist oldukça umutlu bir tahminde bulundu. Bitcoin fiyatı Mayıs ile Haziran aylarında yükseliş trendindeyken tam tersi bir tahmin yayınlayan ve 10.000 dolar ile haklı çıkan analistin bu seferki tahmini hangi seviyeyi hedef alıyor?Bitcoin fiyatı neredeyse 1,5 hafta gibi kısa bir sürede 10.000 dolardan 13.619 dolara kadar yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 13.619 dolardan işlem gören lider kripto para birimi, bazılarına göre 20.000 doları hedeflerken bazılarına göre ise yakında 10.000 dolara inildiğine tanıklık edebiliriz. Ancak daha önce Bitcoin tahminleri ile haklı çıkan bir analist durumun farklı olduğunu düşünüyor.Bitcoin Tahminlerinde Hiç Yanılmadı: Yeni Tahmini Ne?

Bitcoin Jack (@BTC_JackSparrow), yayınladığı grafiğinde BTC/USD işlem çiftinin sıradaki makro seviye olan 16.000 dolara doğru harekete geçtiğini ortaya koydu. Bitcoin’in 10.000 dolara düşeceğini ve buradan yükseleceğini tahmin edip haklı çıkan Bitcoin Jack, önümüzdeki günlerde 16.000 doların görülebileceğini düşünüyor. Analistin grafiğinde ilk hedefin Ekim ayı bitmeden veya Kasım ayı başlarında 14.000 doların üstüne çıkmak olduğu görülüyor. Gerçekten de birkaç saat önce 400 dolarlık artış yakalayan BTC’nin 14.000 dolara ulaşmasına ramak kaldı.

Daha önce 2 kritik Bitcoin tahmininde yanılmayan analistin 16.000 dolara işaret etmesi aslında yükselişe yönelik tek açıklama değil. Tanınan başka bir kripto para analisti de benzer noktaya işaret etti. Three Arrows Capital yöneticisi Su Zhu’nun da onayını alan başarılı analist “Ligh”, Bitcoin fiyatının yakında 14.000 doların üstüne çıkacağını belirtti.

Kripto para analisti OKEx’in vadeli işlem platformundaki emir tahtalarını izleyerek piyasanın hangi yöne gideceğine dair tahminde bulundu. Bitcoin konsolidasyon yaşadıkça emirlerin arttığını ifade eden analist, yakında 14.000 dolar üstüne bir hareket görülme ihtimalinin arttığını ifade etmekte.

 

Balinalar Harekete Geçti

Analistin özellikle OKEx’e işaret etmesinin ise önemli bir sebebi var. OKEx’in vadeli işlem platformu kendi alanında lider konumunda ve sadece balinalar değil kurumsal yatırımcılar da bunun önemine değiniyor. Bu da analistin OKEx’in emir defterlerini izleyerek aslında piyasaya dair önemli bilgiler elde ettiğini ve balinaların hedefini incelediğini gösteriyor.

Yani şu an için önde gelen kripto para analistlerinin neredeyse hepsi yükselişe odaklanmış durumda. İki analistin aynı anda 14.000 dolar ve 16.000 dolar seviyelerine işaret etmiş olması ise bu hafta bitmeden 14.000 doların üstüne çıkılabileceğini düşündürüyor. Bitcoin neredeyse her gün yeni ve olumlu bir haber ile anılmakta ki bu da yükselişe önemli katkılar sağlamakta.

BTC Lehine İki Önemli Adım Atıldı

Bugün gündeme yansıyan iki önemli haberde dev iki bankanın Bitcoin lehine adımlar attığı ortaya çıkmıştı. Hindistan’ın en önemli bankalarından birisi olan United, 34 fiziki şubenin yanı sıra online olarak da Bitcoin ve kripto para alım satımlarına başlayacağını duyurdu. Kripto para hizmet sağlayıcısı Cashaa ile masaya oturan United’ın PayPal ve JP Morgan’dan sonra harekete geçen bir diğer önemli banka olduğu görülüyor.

Ancak tabii ki gelişmeler bununla sınırlı değil ve bugün gündemi en çok meşgul eden haber Singapur’dan geldi. Yavaş yavaş dünyanın teknoloji ve finans merkezi halini almaya başlayan Singapur’un en büyük bankası kendi kripto para borsasını piyasaya sürmeye çok yaklaştı. DBS’in sitesinde sızdırılan görsellerde DBS Digital Exchange isimli kripto para platformunun hem itibari para hem de kripto para desteğine sahip olacağı ortaya çıktı.

Singapur’un küresel finans sektörü üzerinde sahip olduğu etki ve DBS’in milyarlarca dolarlık piyasa değeri düşünüldüğünde bu sadece Bitcoin için değil bütün kripto para sektörü için büyük bir gelişme olarak görülüyor. İlk başta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP destekleyecek olan borsanın itibari para seçenekleri arasında ise SGD, HKD, JPY ve USD yer alıyor.

Bu haberin fiyat üzerinde birden 300 dolarlık artış etkisi yaratmasının sebebi ise yavaş yavaş ana akım kitlelere ulaşan köprülerin artması şeklinde ifade edilebilir. Hem Hindistan hem de Singapur merkezli bankaların yaptıkları şey aslında geleneksel finans sektörü katılımcılarının da kolaylıkla kripto para yatırımı yapabilmesinin önünü açacak. Bitcoin’in ana akım kitlelere ulaşması da zaten kısıtlı olan arzına karşı daha fazla talep oluşturup fiyatı yükseltecek.

Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın