Bitcoin Fiyatındaki Sıçramayı Yeni Bir Düşüş İzleyebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 33.700 dolar seviyesinde dirençle karşılaşırken 29.000 dolar seviyesinde ise destek buluyor.

  • Alçalan bir direnç çizgisi takip ediliyor.

  • Kısa vadeli teknik göstergeler yükseliş sağlayabilecek bir dönüş yaşanabileceğini gösteriyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı 25 Ocak’ta dirence takıldıktan sonra konsolide olmaya başladı.Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadeli trendi net bir şekilde belirlenemese de 33.700 dolar seviyesine doğru bir sıçrama gerçekleşmesi en muhtemel senaryo olarak öne çıkıyor.Bitcoin Fiyatında Kararsızlık Sürüyor

25 Ocak’ta reddedilen fiyat, aşağı sarkan uzun fitiliyle oluşturduğu mum sayesinde olumlu sayılabilecek bir kapanış yapmış ve biraz güçlü durmayı başarabilmişti.

Yine de her iki yöne fitilleri olan mumlar kararsızlık işareti olarak değerlendirilir. Dolayısıyla kararlı bir hareket görülmeden önce konsolidasyon devam edebilir.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor ve 33.700 dolardaki direnç bölgesinin hemen altında hareket ediyor. Sıradaki destek bölgesi ise 29.000 dolar seviyesinde yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dirence Yaklaşıyor

Bitcoin, genelde düzeltici bir formasyon olarak değerlendirilen bir çeşit alçalan paralel kanal içinde hareket ediyor. Kanalın orta bölgesinde dirençle karşılaşan BTC, alçalan bir direnç çizgisini de takip ediyor. Alçalan direnç çizgisinin birçok defa onaylandığı görülüyor.

BTC’nin direnç seviyelerini geride bırakması ve kararlı bir şekilde çıkış gerçekleştirebilmesi için 33.200 dolar seviyesini aşması gerekiyor.

6 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yavaş yavaş yükselişe işaret etmeye başladı fakat çıkış ihtimali henüz onaylanmadı..

BTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte RSI’da meydana gelen pozitif uyumsuzluk dönüşe dair işaretler veriyor.

Dolayısıyla kırılım ya da çıkışa dair kararlı bir hareket gerçekleşmeden önce en azından direnç çizgisine doğru bir fiyat artışı yaşanabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Uzun vadeli dalga sayımının düşüş eğilimi hâlâ geçerliliğini koruyor ve 28.000 dolar seviyesine bir gerileme yaşanmasının mümkün olduğunu gösteriyor. Fakat orta vadeli dalga sayımı, düşüşten önce yeni bir yükseliş hareketi meydana gelebilme ihtimalini yansıtıyor.

En iyimser senaryoya göre C alt dalgasıyla (turuncu) birlikte kanalın 38.000 dolar seviyesinde yer alan tepe noktasına bir yükseliş meydana gelebilir. Fakat fiyat hareketi henüz erken bir evredeyken C alt dalgasının düşük tepe oluşturması da ihtimal dahilinde bulunuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketinin en belirgin özelliği, bir düzensiz düz düzeltme olması şeklinde öne çıkıyor. Bu durum da düzeltmenin henüz sonlanmadığını gösteriyor.

Bu sebeple BTC 26 Ocak’ta oluşan dip seviyelerin altına düştükten sonra daha yüksek seviyeleri hedefleyebilir. Yukarıda bahsedilen C alt dalgası da çok büyük bir ihtimalle bir sonlanan diyagonal olabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Trendin yönü net bir şekilde tayin edilemese de en muhtemel senaryoya göre Bitcoin’in önemli bir düşüşten önce sıçrama yapması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 26 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın