Bitcoin Fiyatında Yükseliş Sinyalleri Görülüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 56.500 dolardaki destek bölgesi üzerinde hareket ediyor.

  • Kısa ve uzun vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret etmeye başladı.

  • BTC alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) çift dip formasyonunu tamamladı. Kısa süre içinde direnç bölgesine doğru güçlü bir sıçrama gerçekleşirse formasyon onaylanabilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Destekte Hareket Etmeyi Sürdürüyor

Bitcoin (BTC) 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı, ancak daha sonra değer kaybetmeye başladı. Böylece fiyat, 23 Kasım’da 55.317 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu.

SponsorSponsor

BTC şu anda 56.500 dolardaki destek bölgesinin hemen üzerinde hareket ediyor. Bu destek, 0,382 fib. düzeltme seviyesini (beyaz) oluşturuyor ve yatay bir destek bölgesiyle de kesişiyor.

Buna ek olarak, destek bölgesi içinde bir çift dip formasyonu oluştuğu görülüyor. Çift dip formasyonu ise yükselişe işaret eden bir formasyon olarak değerlendiriliyor. Ayrıca formasyon, günlük grafik ölçeğindeki RSI’da meydana gelen pozitif uyumsuzluk (yeşil çizgi) ile destekleniyor. Pozitif uyumsuzluk, genellikle yükseliş yönlü bir trend dönüşüyle sonuçlanıyor. Ancak pozitif uyumsuzluğa rağmen RSI ve MACD, düşüş eğilimi taşıyor.

MACD, düşüş sergiliyor ve neredeyse negatif bölgede bulunuyor. Bu durum, kısa vadeli trendin uzun vadeli trendden daha yavaş hareket ettiği anlamına geliyor ve bir düşüş işaretini oluşturuyor. RSI da düşüş sergiliyor ve 50 seviyesi altında hareket ediyor. Göstergenin 50 seviyesi altında hareket etmesi, Bitcoin fiyatının düşüş trendinde olduğunu gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinde Kısa Vadeli Görünüm

Altı saatlik grafik, günlük grafiği destekliyor. Hatta grafiğe bakıldığında, MACD’de oluşan pozitif uyumsuzluğun daha belirgin olduğu göze çarpıyor. Dolayısıyla bu durum, çift dip formasyonunun tamamlandığı ihtimalini güçlendiriyor.

Öte yandan 60.700 dolar bölgesinde aşağıdaki seviyeler tarafından oluşturulan güçlü bir direnç yer alıyor:

  • Yatay direnç bölgesi
  • 0,382 fib. düzeltme seviyesi
  • Alçalan direnç çizgisi

Dolayısıyla Bitcoin, alçalan direnç çizgisi üzerinden bir çıkış gerçekleştirirse düzeltmenin sona erdiğini onaylayabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre Bitcoin, A ve C dalgalarının 1:1.61 oranını verdiği A-B-C şeklindeki düzeltmeyi (kırmızı) tamamladı. 1:1.61 oranı ise bu tür düzeltmelerde yaygın bir şekilde görülüyor. Ayrıca sona eren düzeltmeye rağmen yükseliş trendi hala devam ediyor. Dolayısıyla yükseliş hareketinin sürmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra, uzun vadeli dalga sayımı analizi (siyah) de yükselişe işaret ediyor. Bu dalga sayımına göre BTC, büyük bir 1-2/1-2 dalga formasyonu içinde hareket ediyor. 

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 23 Kasım 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!