Bitcoin Fiyatında Dönüşler İptal Yükselişe Devam

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin eylül ayından bu yana parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Kısa vadede başlayan düşüşün sonlandığı ve yükseliş hareketinin devam ettiği görülüyor.

  • Simetrik üçgenden çıkış yapan BTC, fiyat rekoruna doğru ilerleyebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 19 Kasım’da dönüş gerçekleştirdi ve kısa vadeli simetrik üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirdi.BTC’nin en yakındaki direnç bölgesine doğru artış kaydetmesi bekleniyor.Parabolik Yükselen Destek

Bitcoin fiyatı, eylül ayının başından beri parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisini takip ediyor. 18 Kasım’da dönen zirve mumuyla yükselişin duraksadığı ve bir dönüş yaşanabileceği ortaya çıktı. Fakat dönüş gerçekleşmedi, yükseliş devam etti ve yeni bir yutan boğa mumu oluşmaya başladı. Parabolik şekilde yükselen destek çizgisi ise çalışmaya devam ediyor.

En yakındaki direnç bölgesi, rekor seviyenin yakınlarında, 19.500 dolarda yer alıyor.

Teknik göstergeler yükselişin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor fakat olası bir dönüş uyarısı veren herhangi negatif uyumsuzluktan bahsedilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Direnç bölgesi uzun vadeli grafikte daha net bir biçimde belirginlik kazanıyor. Haftalık grafikte, neredeyse rekora uzanan önemli bir yeşil mumun oluşmakta olduğu görülüyor. Fiyat, tüm önemli fib. direnç seviyelerini aştı. Yeni bir rekor arayışından önce geriye sadece 2017 rekorunda oluşturulan tepe kaldı.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Bitcoin

Kısa vadeli grafiğe göre simetrik bir üçgenden çıkış gerçekleşti ve formasyonun destek olarak onaylanmasından sonra yükseliş hareketi devam etti. Öte yandan BTC, 18 Kasım tepelerinin bulunduğu 18.400 dolar yakınlarında reddedildi.

BTC simetrik üçgenden elde edilen yükselen destek çizgisini takip ettiği sürece çıkış gerçekleştirebilir ve 19.500 dolara doğru yükseliş kaydedebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

BeInCrypto’da 19 Kasım’da yayımlanan dalga teorisi esasına dayalı Bitcoin analizinde, uzun vadeli bir dalga sayımı ortaya konmuş ve mart ayında başlayan yükseliş yönlü bir impulsün beşinci ve son dalgası içindeki fiyat hareketinden söz edilmişti. Bu öngörü ise 20.000 dolar yakınlarında bir tepe oluşumunu öngörüyordu.

 

Daha kısa vadeli dalga sayımı, bu impulsün beşinci ve son alt-dalgası (turuncu) içindeki harekete işaret ediyor ve tepe oluşumu için 19.182 ila 19.598 dolar aralığına işaret ediyor. 19.182 dolar seviyesi birinci alt dalganın 2,61 fib. uzama seviyesini oluştururken 19.598 dolar seviyesi ise birinci ve üçüncü dalgaların 0,681 fib. projeksiyonuyla elde ediliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Daha kısa vadeli bir grafiğe bakıldığında birinci ve ikinci küçük alt dalganın (siyah) tamamlandığı görülüyor. Bu durum, 19.500 dolar tepesine doğru gerçekleşecek olan yükselişe hız kazandırabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Simetrik üçgenden gerçekleşen çıkışla birlikte BTC fiyatının en yakındaki direnç bölgesine doğru hareket etmesi bekleniyor. Direnç bölgesi ise 19.500 dolardaki fiyat rekoru yakınlarında yer alıyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 19 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın