Bitcoin Fiyatında Dev Yükseliş Dalgası Başlamış Olabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC haftalık grafikte bir yutan boğa mumu oluşturdu.

  • Günlük ve haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • BTC uzun vadeli yükseliş impulsünün beşinci dalgası içinde hareket etmeye başladı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 26 Nisan ve 2 Mayıs tarihleri arasında büyük ölçüde iyileşme kaydetti ve uzun vadeli yükseliş trendinin devam ettiğine dair güçlü işaretler görüldü.Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın ve yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor.Bitcoin Fiyatında Haftalık Görünüm

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz hafta önemli ölçüde toparlandı ve yutan boğa mumu meydana geldi. Dolayısıyla iki hafta önce fiyatı 50.000 dolar seviyesi altına taşıyan satıştan sonra alıcıların kontrolü tekrar ele aldığı söylenebilir.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. RSI’da gizli pozitif uyumsuzluk görülüyor. Gizli pozitif uyumsuzluğun, genellikle trendin devam edeceğine dair güçlü bir işaret olduğu biliniyor. Stokastik Osilatör muhtemel bir ölüm kesişimini onaylamadı ve sıçrama gerçekleştirdi. MACD ise ivme kaybediyor ancak yükselmeye devam ediyor.

Dolayısıyla uzun vadeli yükseliş trendi hala devam ediyor olabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor

Günlük grafik, haftalık grafiğe benzer şekilde yükselişe işaret ediyor. Bitcoin fiyatı, yüksek dip oluşturdu ve artışını sürdürüyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de BTC’nin değer artışını destekliyor. MACD artıyor ve neredeyse pozitif bölgeye geçti. RSI 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Stokastik Osilatör de artış kaydediyor ve altın kesişim oluşturmaya yakın duruyor.

Dolayısıyla BTC’nin yükseliş hareketine devam etmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizi

Bitcoin için dalga sayımı analizine bakıldığında, Mart 2020 tarihindeki dip seviyeden başlayan uzun vadeli yükseliş impulsü (beyaz) içinde hareket edildiği görülüyor.

İmpulsün tepe noktası için olası hedefler, 81.300 dolar ve 102.300 dolarda bulunuyor. Bu hedefler ise birinci ve üçüncü dalganın fib. yansıtması kullanılarak hesaplandı.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga sayımı analizine göre şubat ayından beri devam eden fiyat hareketinin tamamı, çok büyük bir running flat düzeltmesi olarak belirginlik kazanıyor. Running flat düzeltmelerini ise genelde güçlü bir çıkış hareketinin takip ettiği biliniyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler ve dalga sayımı analizi de güçlü çıkış ihtimalini destekliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatı, uzun vadeli yükseliş impulsünün beşinci dalgası içinde hareket etmeye başlamış olabilir. Hem teknik göstergeler hem de BTC’nin fiyat hareketi, bu ihtimali destekliyor.  

BeInCrypto’da yayımlanan 30 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın