Bitcoin Fiyatı Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 15.800 dolarda dirençle karşılaşıyor.

  • Fiyat yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • BTC beşinci dalganın beşinci alt dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) direnç çizgisi 15.800 dolarda bulunan bir yükselen üçgen içinde hareket ediyor olabilir.Fiyat hareketi ve dalga sayımına göre yükselen üçgen formasyonundan çıkış gerçekleşebileceğini gösteriyor.Yükseliş Yavaşladı

Bitcoin fiyatı, 9 Kasım’da kararsızlık sergilemeye başladı. 7 Kasım’da önemli bir yükseliş ortaya koyan BTC, 8 Kasım’da her iki yöne de fitilleri bulunan küçük bir kırmızı mum oluşturmuş ve kararsızlık işareti vermişti.

Teknik göstergelerde zayıflıkların başladığı görülüyor fakat trend dönüşü henüz onaylanmış değil.

BTC Grafiği (TradingView)

6 saatlik grafikte ana direnç bölgesi 15.800 dolar yakınlarında bulunuyor. Fiyat 9 Kasım’da direnç bölgesinden reddedildi ve önemli bir negatif uyumsuzluk oluşturarak sert bir şekilde değer kaybetti.

2 Kasım’dan bu yana varlığını koruyan bir yükselen destek çizgisine ulaşan BTC, değer kaybını durdurdu. Yükselen üçgen oluşumuna sebep olan direnç bölgesi ve bahsedilen destek çizgisi göz önüne alındığında, çıkış yaratması muhtemel bir yükseliş formasyonu göze çarpıyor. Bu çıkışla birlikte 17.200 dolara kadar fiyat artışı görülebilir.

Öte yandan yükselen destek çizgisinden gerçekleşecek kırılım ise 14.260 dolardaki destek seviyesine gerileme yaratabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Tarafından İzlenen Hareket

2 saatlik grafikte 9 Kasım düşüşünden ötürü meydana gelen düzeltmenin hâlâ devam ettiği görülüyor. Sıçramaya rağmen 0,618 fib. seviyesi aşılamadı. Bunun yerine yukarı yönlü uzun bir fitil oluştu ve değer kaybı yaşandı.

Teknik göstergeler henüz zayıflık sergilemiyor. RSI 50 değeri, MACD çizgisi ise 0 üzerinde seyrediyor.

Dolayısıyla en muhtemel hareket, çıkış gerçekleşmeden önce yükselen destek çizgisi üzerinde bir süre daha konsolidasyonun sürmesi olarak belirginlik kazanıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Elliott dalga sayımı da benzer bir yükselişi öngörüyor ve 16.900-17.200 dolar aralığının hedeflendiğini gösteriyor.

Hedef bölge birinci ve üçüncü alt dalga uzunluğunun dördüncü alt dalgaya (mavi ve turuncu) yansıtılmasıyla bulunuyor. Yine aynı hedef bölge, 4,618 fib. uzama seviyesinin birinci alt dalgaya (mavi) yansıtılmasıyla da öne çıkıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BTC’nin yükselen üçgen içinde konsolide olması ve sonra da 17.000 dolar seviyesini hedefleyerek çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 9 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın