Bitcoin Fiyatı Kritik Bir Sıçramanın Hazırlıklarını Yapıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 11.150 dolardaki destek bölgesinin üzerinde hareket ediyor.

  • Teknik göstergelerde kararsızlık göze çarpıyor.

  • Fiyat, yakında beşinci alt dalgayı başlatabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca 11.150 dolar seviyesinin üzerinde konsolide oldu. Kısa zaman sonra bu analizde belirtilen hedeflere doğru yükselişe geçmesi bekleniyor.Haftalık Kapanış

Bitcoin fiyatı, 12-19 Ekim haftasında da eylül ayında başlamış olan yükselişi yavaş bir biçimde sürdürdü. Küçük bir doji mumu oluşturan BTC, hafif bir düşüş kaydetmeden önce 11.731 dolar tepesine ulaştı.Fiyat, uzun vadeli bir destek bölgesi olarak öne çıkan 10.000 dolar bölgesinin açık bir biçimde üzerinde ve 12.000 dolar bölgesinin de altında seyrediyor. Daha önemlisi, ağustos ayındaki dip seviyelerinin ve hatta 2019 Temmuz tepelerinin üzerinde bir kapanış gerçekleştiremedi. Bu kapanış, yükseliş hareketinin devam ettiğini gösterebilir.

Bahsedilen seviyeler üzerinde bir kapanış gerçekleşene kadar fiyat artışı yaşanacağı da kesin bir biçimde söylenemiyor.

Teknik göstergeler görece nötr bir bir halde bulunuyor fakat biraz daha yükseliş eğilimi sergiliyor. Yine de fiyatın yönü konusunda net bir fikir vermiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Devam Eden Düzeltme

Günlük grafiğe bakıldığında 11.150 dolardaki ana destek bölgesi göze çarpıyor. Bu bölge, ağustos ayının sonundan itibaren zaman zaman destek zaman zaman da direnç olarak görev yaptı. 11.150 dolar bölgesi korunduğu sürece yükseliş hareketinin de devam etmesi beklenebilir.

Ayrıca BTC, bir önceki düşüşün 0,786 seviyesini bir miktar aşmayı başardı. Mevcut yükseliş bir düzeltme hareketiyse 0,786 seviyesi de bu düzeltme için zirve noktayı oluşturabilir.

Teknik göstergeler hâlâ olumlu bir tablo resmediyor fakat ilk zayıflık işaretleri ortaya çıkmaya başladı. Hâlâ onaylanmamış olsa da RSI’da negatif uyumsuzluk görülüyor.

Mevcut bölgeden gerçekleşecek çıkış, fiyatı uzun vadeli direnç bölgesinin bulunduğu 12.000 dolara kadar taşıyabilir. 12.000 dolar seviyesi, 4 Eylül düşüşünün başladığı seviyele olarak da biliniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafik ise 11.550 ve 11.300 dolar seviyelerindeki bir işlem aralığına dikkat çekiyor ve fiyat şu anda 11.550 dolar seviyesine çok yakın hareket ediyor. Buna ek olarak Bitcoin fiyatının alçalan bir direnç çizgisini takip ettiği görülüyor.

İşlem aralığı, çıkış gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tespit etmek konusunda net bir işaret vermese de art arda gelen denemeler, çıkışın gerçekleşmesini daha muhtemel kılıyor. Ayrıca teknik göstergelerde henüz bir zayıflık görülmüyor. Devam eden trend de yükselişe işaret ettiği için bir çıkış gerçekleşmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı

16 Ekim tarihli Bitcoin analizinde şunları ifade etmiştik:

Fiyat 11.150 dolar bölgesinde sonlanması beklenen dördüncü dalga içinde hareket ediyor olabilir. Daha sonra ise aşağıdaki grafikte kırmızıyla gösterilen beşinci dalganın başlaması ve bu dalganın da 11.920 dolar yakınlarında sona ermesi bekleniyor.

Şu anda ise dördüncü dalga tamamlanmış ve beşinci dalga başlamış olabilir. Beşinci dalganın 11.930-12.030 dolar aralığında sonlanması bekleniyor. Bu hedefler, birinci ve birinci-üçüncü dalgaların fib. uzunlukları kullanılarak elde edildi.

Dördüncü dalganın 11.205 dolardaki dip seviyesi altına yaşanacak bir gerileme ise bahsedilen bu dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak Bitcoin fiyatının 11.900 dolara ve hatta daha yüksek seviyelere doğru kademeli bir yükseliş ortaya koyması bekleniyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın