Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Hedef 40.000 Dolar Olabilir mi? İşte Göstergeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 6 Ocak tarihinde yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

  • Günlük grafikteki teknik göstergeler, yükselişe işaret ederken daha kısa vadeli göstergelerde zayıflık göze çarpıyor.

  • Kısa vadede, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), 6 Ocak tarihinde 35.879 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir fiyat rekoru kırdı.

SponsorSponsor

Kısa zaman aralıklarını ele alan grafiklerde bazı zayıflıklar göze çarpmasına rağmen Bitcoin (BTC) fiyatının 39.000 dolar seviyesine doğru tırmanışını devam ettirmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Yeni Rekor

3-4 Ocak tarihlerinde BTC bir adet kayan yıldız, bir adet de asılı adam olmak üzere düşüşe işaret eden iki mumu art arda meydana getirdi. Bu mumlar, yükseliş trendi içinde bulunduğunda negatif yönlü dönüş işaretleri olarak değerlendirilir. Dolayısıyla bir düşüş yaşanabileceğini göstermişlerdi. Fakat 5 Ocak’ta meydana gelen pozitif görünümlü mum, düşüş ihtimalini geçersiz kıldı ve önceki tepeleri neredeyse geride bıraktı.

6 Ocak tarihinde ise 35.879 dolar seviyesine ulaşan BTC, yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

Günlük grafikteki teknik göstergelerde henüz herhangi bir zayıflıktan söz edilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Görülen Zayıflık

Yeni oluşan tepeye rağmen 6 saatlik grafikte hem RSI hem MACD negatif uyumsuzluk gösteriyor ve önemli bir zayıflık sergiliyor.

MACD’deki uyumsuzluk histogramda da MACD çizgisinde de görünürlük kazanıyor. Fakat RSI henüz düşüşe işaret eden bir başarısız salınımı tamamlamadı.

BTC Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği ve bu gelişmenin de fiyat artışını tetiklediği görülüyor. 

BTC, yükselişini sürdürmesi için 34.500 dolar bölgesini destek olarak onaylamalı ve aynı bölgede tutunabilmeli.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımına göre Bitcoin beşinci dalganın (mavi), beşinci alt dalgası (turuncu) içinde hareket ediyor olabilir.

Yükseliş hareketi aşırı uzamış ve düzeltme de gecikmiş olmasına rağmen 5 Ocak’taki hareket, düzeltmeden önce bir adet daha tepe oluşabileceğini gösterdi.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında 39.170 dolar hedefi öne çıkıyor. Bu hedef, birinci ve üçüncü dalga uzunluğunun yansıtılmasıyla ve dördüncü dalga üzerinden bir dış düzeltme hesabıyla bulunuyor.

Aşağıdaki grafikte, yansıtmayla bulunan hedef siyah renkle gösterilmişken ikinci yöntemle bulunan hedef ise turuncu renkle gösterildi.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatının 39.000 dolar seviyesine doğru yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Daha sonra ise önemli bir düzeltme hareketi başlayabilir. Düzeltmenin başlaması halinde kayda değer bir düşüş yaşandığı görülecek.

BeInCrypto’da yayımlanan 5 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın