Bitcoin Fiyatı İçin 40.000 Dolar Hedefi Hala Geçerli mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 7 Ocak'ta yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

  • 34.500 dolar seviyesinde destek yer alıyor.

  • BTC yükseliş trendinin son alt dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı ortaya koyduğu yükseliş hareketini 6-7 Ocak tarihlerinde de sürdürdü ve 37.800 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

SponsorSponsor

Teknik göstergelerde belirgin bir zayıflık göze çarpmadığı için dalga sayımıyla bulunan 39.100 dolar seviyesindeki hedef bölgenin, BTC için zirve oluşturabileceği düşünülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Yeni Rekor

BTC 6 Ocak tarihinde yeni bir yeşil mum oluşturdu ve 36.849 dolar seviyesinde tarihin en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. 7 Ocak tarihinde de fiyat artışı devam etti ve 37.800 dolar seviyesinde yeni bir rekora imza atıldı.

Aşırı alıma rağmen günlük grafikteki teknik göstergeler henüz herhangi bir zayıflık sergilemiyor. Teknik göstergelerde zayıflık görülmemesi, Bitcoin’in yükseliş hareketinin devam edebileceğini gösteriyor. Bu durumda fiyat artışının hedef bölgelere doğru sürmesi beklenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

6 saatlik grafikteki RSI ve MACD’de meydana gelen negatif uyumsuzlukla ilk zayıflıkları oluşturuyor. Öte yandan negatif uyumsuzluğun sadece 6 saatlik grafikte ve daha kısa zaman aralıklarını ele alan grafiklerde öne çıktığı görülüyor.

Ayrıca 34.500 dolarda BTC’nin daha önce onaylamış olduğu bir destek bölgesi yer alıyor. 34.500 dolar bölgesi korunduğu sürece yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımı, yükseliş hareketinin sona yaklaştığını gösteriyor. 6 Ocak’ta yayımlanan analizde, Bitcoin’in uzun vadeli bir beşinci dalganın beşinci alt dalgasında hareket ediyor olabileceği ifade edilmişti.

Beşinci alt dalganın (turuncu) bitimi için muhtemel bir hedef 39.130-39.170 dolar aralığında bulunuyor. Bu hedef, birinci ve üçüncü alt dalga (siyah fib.) uzunluğunun yansıtılmasıyla ve dördüncü alt dalganın bir dış düzeltme seviyesiyle hesaplanıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında BTC’nin beşinci alt dalganın da beşinci küçük alt dalgasında (siyah) hareket ettiği görülüyor.

Alt dalga sayımı ve küçük alt dalga sayımı aşağıdaki grafikte de net bir şekilde görülebiliyor. Alt dalga sayımı turuncu renkle gösterilirken küçük alt dalga sayımı ise siyah renkle gösterildi.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatının yükselişini sürdürmesi bekleniyor. 39.100 dolar bölgesi ise dalga sayımının da gösterdiği üzere yükseliş hareketi için bir zirve noktası oluşturabilir.

Yükseliş hareketi bahsedilen bölgede zirveye ulaştıktan sonra ise düzeltme başlayabilir. Yaşanan düzeltmeyle birlikte fiyatta geri çekilmenin meydana gelmesi beklenebilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 6 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın