Bitcoin Fiyatı Bu Kısa Vadeli Trendleri Takip Edebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kısa vadede bir çift tepe formasyonu göze çarpıyor.

  • BTC 12.000-12.150 dolar bölgesine doğru bir düzeltme gerçekleştirebilir.

  • Bitcoin yükseliş yönlü bir impulsün üçüncü dalgasında hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), 19 Ekim tarihinde hızlanmış olan yükseliş hareketini 22 Ekim’de de sürdürdü.Uzun vadeli trend yükselişe işaret ediyor fakat yükseliş hareketi devam etmeden önce kısa vadeli bir düşüş meydana gelebilir.Bitcoin Yükselişini Sürdürüyor

Bitcoin 22 Ekim’de bir kez daha yutan boğa mumu oluşturarak yükseliş hareketini devam ettirdi. 13.208 dolar tepesine ulaşan 22 Ekim mumu, daha büyük olan ve 13.235 dolar tepesine ulaşan 21 Ekim mumuyla kıyaslandığında çok daha küçük bir boyut edinebildi. Buna rağmen günlük grafik ölçeğinde herhangi bir zayıflık görülmüyor. MACD, RSI ve Stokastik Osilatör yükseliyor ve negatif uyumsuzluktan söz edilemiyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadeli Çift Tepe Formasyonu

Bitcoin kısa vadeli grafiklerde bazı zayıflıklar gösteriyor. 21 Ekim tarihinde, yükseliş hareketi esnasındaki ilk zayıflık işareti olarak kabul edilen kayan yıldız formasyonu (aşağıdaki grafikte mavi okla gösterildi) meydana geldi.

22 Ekim tarihinde RSI ve MACD’de görülen negatif uyumsuzlukla birlikte daha önceki tepeye ulaşmak mümkün olmadı. MACD’nin aynı zamanda negatif bölgeye geçmek üzere olduğu görülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Muhtemel Düzeltme

21 Ekim tepesi, daha büyük boyuttaki bir üçüncü dalganın (turuncu), üçüncü alt dalgası (mavi) için tepe noktası oluşturdu.

Kısa vadeli düşüş işaretleri göz önünde tutulduğunda bir düzeltme yaşanması bekleniyor. Mevcut fiyatın altında net bir destek seviyesi olmamasına rağmen düzeltmenin nerede sonlanacağını tespit etmek için fib. düzeltme seviyelerini kullanabiliriz.

Fiyat, üçüncü alt dalganın 12.125 dolarda bulunan 0,382 fib. seviyesine gerileyebilir. İkinci alt dalgadaki 0,618 fib. seviyesine uzanan derin düzeltmeden ötürü dördüncü alt dalgadaki bu düzeltmenin de yüzeysel kalması olası görünüyor. Almaşıklık kuralı gereği ikinci ve dördüncü alt dalgalar arasında bu çeşit bir ayrışma gerçekleşmesi beklenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak Bitcoin uzun vadeli yükseliş trendiyle daha yüksek seviyeleri hedefleyebilir. Fakat yükseliş hareketi devam etmeden önce kısa vadeli bir düzeltme meydana gelmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan bir önceki Bitcoin analizni okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırı ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın