Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin İdeal Dalgalanma Düzeyi!

Makaleyi Paylaş

Bitcoin yeni yıla kuvvetli bir şekilde başladı ve ocak ayında etkileyici kazançlar kaydetti. Geçtiğimiz pazar gününden sonra bir kez daha 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıkarak da tekrar ilgi odağı haline geldi. Fiyatların bu performansı da yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesini sağladı.Fiyat artışına ek olarak Bitcoin’in ün yapmış olan yüksek dalgalanması da son zamanlarda zayıflamış durumda. 20.000 dolar bölgesine ilerleyerek rekor fiyatını gerçekleştirdiği dönemde çok hareketlilik gösteren Bitcoin, daha düşük dalgalanmaya rağmen iyi bir performans göstererek olgun bir yatırım aracına dönüştüğünü gösteriyor.Skew (@skewdotcom) tarafından yapılan paylaşıma göre Bitcoin son 1 sene içerisinde %35 değer kazandı ve an itibarıyla Nisan ayında bulunduğu seviyelerin yakınlarında fiyatlanıyor. Dalgalanma seviyesi ise yatırım yapmak için doğru konumda bulunuyor.

Bitcoin İçin Dalgalanma Sorunu

Bitcoin’in yüksek hareketliliği blockchain teknolojisinin ve kripto paraların gelişim sürecinde iki tarafı keskin bir kılıç haline geldi. Fiyatların sert bir şekilde yükseldiği 2017 senesinde medyanın ilgisini üstüne çeken Bitcoin, bir anda yatırımcı olmak isteyen veya olduğunu iddia eden herkesin diline düştü. Bu dönemde artan ilginin oluşturduğu fiyat balonu, sert bir düşüşün gerçekleşmesine sebep oldu.

Son zamanlarda ise Bitcoin’in hareketliliği daha az agresif görünüyor ve bu durum olgunlaşmış yatırım araçlarına talep gösteren ve temkinli davranan kurumsal yatırımcıların piyasaya gelmesine yardımcı olabilecek gibi görünüyor.

Skew, paylaşımındaki grafikte görüldüğü üzere fiyatların istikrarlı bir şekilde arttığı dönemde dalgalanmanın düşmesi, sektörün büyümesine yardımcı olacak hacimli yatırımların gelmesini sağlayabilir.

BTC’nin Wall Street’e Pazarlanması

Bitcoin fiyatları kontrolsüz şekilde yükselip düşmeye devam ederse büyümekte zorlanabilir. Zira kripto para sektörünün bir sonraki safhaya geçmesini sağlayacak olan kurumsal yatırımcılar, bu durumda sektörden uzak kalmaya devam edebilirler.

Eğer kurumsal yatırımcılar sektör içerisinde rol almaya başlarsa küçük yatırımcıların manipülasyon yapmasının da zorlaşacağı öngörülüyor. Böylece dalgalanmanın zayıflamaya devam etmesine olanak sağlanacağı düşünülüyor.

Bitcoin halving (yarılanma) yaklaşırken yatırım yapmaya uygun koşulların oluşmaya başlamasına ek olarak büyük ekonomilerin merkez bankaları da kendi dijital paraları üzerinde ciddi çalışmalar yürütüyor. Bu da Bitcoin’in daha kabul edilir bir yatırım aracı olmasına yardımcı olabilir. Özellikle Çin gibi uluslararası politikanın birçok önde gelen aktörünün kendi dijital parası üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

On seneden fazla bir süre boyunca Türkiye'nin önde gelen bankalarının birinde risk yönetimi departmanında farklı pozisyonlarda çalışan Meltem, şehirden uzak kurduğu yeni hayatında kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde nasıl bir rol alacağına dair teorilerle ilgileniyor. Meltem, blockchain teknolojisinin özellikle bankacılık sektöründe köklü bir değişiklik yapabileceğine ve güncel sistemin içerisindeki verimsizlikleri elimine edebileceğine inanıyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın