Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, EOS ve TRX’te Düzeltme Sonrası Görünüm

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC ve ETH alçalan direnç çizgilerinden çıkış gerçekleştirdi.

  • TRX ve DASH uzun vadeli direnç bölgelerinden çıkış yaptı ve bu bölgeleri destek olarak onayladı.

  • XRP 0,36-0,68 dolar aralığında fiyatlanıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) 1 Mart tarihinde kısa vadeli direnç çizgilerinden çıkış gerçekleştirdi ve yükselişe geçti. XRP, EOS,TRX, LTC’de de benzer biçimde olumlu fiyat hareketleri göze çarpıyor.Bitcoin (BTC) ile Ethereum (ETH) kısa vadede takip ettikleri direnç çizgilerini geride bırakarak yükseliş yakaladı. XRP 0,36-0,63 dolar aralığında fiyatlanıyor ve an itibarıyla 0,36 dolar seviyesine biraz daha yakın hareket ediyor.

EOS yatay bir destek bölgesinden çıkış yaptı ve burayı destek olarak onaylamayı deniyor. Fakat henüz bir sıçramadan söz edilemiyor.

TRON (TRX) 0,043 dolardaki uzun vadeli direnç bölgesinden, DASH ise 185 dolardaki uzun vadeli direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi ve bu bölgeler destek olarak onaylandı.

Benzer şekilde Litecoin (LTC) de 170 dolar bölgesini destek olarak onaylamayı deniyor.

Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin 1 Mart 2021’de alçalan bir takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirdi ve yükselişe geçti. Biraz değer kaybetmeden önce ise 50.200 dolar seviyesinde tepe oluşturmayı başardı.

MACD ve RSI yükselişe işaret ediyor. MACD pozitif bölgeye geçmek üzereyken RSI da 50 çizgisini geride bıraktı.

Ana direnç bölgesi 50.659-52.485 dolarda yer alıyor. Bu bölgenin aşılması, yükseliş trendini de onaylamış olacak.

BTC Grafiği (TradingView)

Ethereum da Bitcoin Yolunda

BTC’ye benzer şekilde Ethereum (ETH) kısa vadede, alçalan direnç çizgisinden 1 Mart’ta çıkış yaptı ve yükseliş yakaladı.

Çıkıştan önce 6 saatlik grafik ölçeğindeki RSI ve MACD’de kayda değer bir pozitif uyumsuzluk görüldü. Buna rağmen ETH henüz 0,5-0,618 fib. düzeltme seviyeleri aralığındaki direnç bölgesine ulaşmadı. Bu direnç bölgesi ise 1.600-1.750 dolar seviyelerinde bulunuyor.

ETH bu bölgeden çıkış gerçekleştirip yine aynı bölgeyi destek olarak onaylayana kadar kısa vadeli bir yükseliş trendinden bahsedilemeyecek.

ETH Grafiği (TradingView)

XRP Fiyatında Görünüm

XRP, 22 Şubat tarihinde 0,63 dolardaki direnç bölgesinden reddedildikten sonra düşüşe geçti. 0,65 seviyesinde tepe oluşturan fiyat, yukarı doğru uzun bir fitil oluşturarak düşüşe geçti.

Bu analizin yazıldığı sırada XRP 0,36 dolardaki destek bölgesine yaklaşıyordu.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. Stokastik Osilatör ölüm kesişimi gerçekleştirdi, RSI ise 50 çizgisi altına geçti.

XRP Grafiği (TradingView)

EOS Sıçrama Yapabilir mi?

EOS, 14 Şubat’ta 5,50 dolardaki uzun vadeli direnç bölgesinden reddedildi ve düşüşe geçti.

Meydana gelen düşüş, 3,65 dolar bölgesine kadar devam etti. Daha önce direnç olarak görev yapan bu bölgenin destek olarak çalışması bekleniyor. Bu bölge aynı zamanda son yükseliş hareketinin de 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

EOS desteğe ulaşmış olmasına rağmen sıçrama gerçekleşmedi. Ayrıca günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor ve dönüşe dair de herhangi bir onay sunmuyor. 

EOS Grafiği (TradingView)

TRON (TRX) Kalkışa Hazırlanıyor

TRX 19 Şubat’ta 0,045 dolar seviyesinde lokal bir tepe oluşturduktan sonra değer kaybetmeye başladı. Düşüşle birlikte 23 Şubat tarihinde 0,038 dolar seviyesinde lokal bir dip oluştu.

Yaşanan ciddi düşüşe rağmen TRX uzun vadeli zaman aralıklarını ele alan grafiklerde aşağı sarkan uzun bir fitil meydana getirdi ve 0,043 dolar bölgesinde tutunmayı başardı.

0,043 dolar bölgesi iki yıldır direnç olarak çalışsa da şu anda destek olarak onaylandı. TRX bu bölgeyi koruduğu sürece yükseliş trendi de geçerliliğini koruyabilir.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de yukarıdaki okumayı destekliyor. MACD, RSI ve Stokastik Osilatör yükseliyor.

TRX 0,065 dolardaki direnç bölgesini (0,618 fib. düzeltme seviyesi) geride bırakırsa bir sonraki direnç bölgesi 0,10 dolarda yer alıyor.

TRX Grafiği (TradingView)

Dash (DASH) Sıçramayı Deneyebilir

DASH 19 Şubat’ta 365 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti. Düşüşle birlikte 185 dolar bölgesine kadar gerileme yaşandı. Bu seviye 2018 Eylül tarihinden itibaren direnç olarak çalışmaya başlamıştı. 2020 yılı Şubat ayında ise 185 dolar bölgesi geride bırakıldı.

Dolayısıyla mevcut düşüş 185 dolar bölgesini destek olarak onaylayabilir.

DASH 185 dolar bölgesini koruduğu sürece yükseliş trendinden de bahsedilebilir. Bu senaryo teknik göstergeler tarafından destekleniyor. Stokastik Osilatör’de altın kesişim gerçekleştiği görülüyor.

DASH Grafiği (TradingView)

Litecoin Fiyatında Yeni Bir Yükseliş 

Litecoin (LTC) 18 Şubat tarihinde 246 dolar tepesine ulaştıktan sonra düşüşe geçti. Düşüşle birlikte daha önce direnç olarak çalışan 170 dolar bölgesine kadar gerileme gerçekleşti. LTC an itibarıyla bu bölgeyi destek olarak onaylamayı deniyor.

MACD ve Stokastik Osilatör yükseliyor ve haftalık RSI’da gizli pozitif uyumsuzluk görülüyor. Dolayısıyla yükseliş trendinin devam edebileceğine dair güçlü işaretler olduğu söylenebilir.

LTC 170 dolar bölgesini koruduğu sürece bir önceki tepeyi oluşturan 246 dolar seviyesine doğru yükseliş yaşanması beklenebilir. Bu durumda 315 dolardaki rekor seviyenin aşılması da söz konusu olabilir.

LTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 1 Mart 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın