Bitcoin, Ethereum, Ripple: 2020 Yılında En Çok Kazandıran Kripto Para Hangisi Oldu?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasaları muazzam bir yılı geride bırakırken, Bitcoin, Ethereum ve Ripple önderliğinde büyük artışlara sahne oldu.

  • Uzmanlar, başta büyük projeler olmak üzere tüm piyasanın bir boğa sezonuna hazırlık yaptığını ifade ediyor.

  • BeInCrypto ekibi olarak biz de 2020 yılına damga vuran kripto paraların en çok kazandıranlarını derledik.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasaları muazzam bir yılı geride bırakırken, Bitcoin, Ethereum ve Ripple önderliğinde büyük artışlara sahne oldu. Mart ayındaki çöküşten sonra değeri kat kat artan kripto paraların, 2021 yılında da yükselişini sürdüreceğine inanılıyor. Uzmanlar, başta büyük projeler olmak üzere tüm piyasanın bir boğa sezonuna hazırlık yaptığını ifade ediyor. Bitcoin tüm zamanların yeni fiyat rekorlarını kırmaya devam ediyor ve tahminler bu rekorların üç haneli rakamlara kadar ulaşabileceği yönünde ilerliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 24.457 dolar seviyesinde bulunurken, gün içinde yeni bir rekor kırarak adını tarihe yazdırdı. Lider altcoin Ethereum ise birkaç günlük düşüşün ardından 627 dolar seviyesinde bulunuyor. Ripple ise son günlerde gelen kötü haberler sonrasında toparlandı ve yeniden 0,37 dolar seviyesinin üstüne çıktı. BeInCrypto ekibi olarak biz de 2020 yılına damga vuran kripto paraların en çok kazandıranlarını derledik.2020 Yılında En Çok Değer Kazanan Kripto Para Projeleri

2020 yılı, kuşkusuz kripto para piyasalarının senesi olurken, uzmanlar büyük bir boğa sezonunun henüz başlamadığını ifade ediyor. Önemli veri sağlayıcı firmalardan Messari’nin paylaştığı verilere göre, 2020 yılının varlık sınıfında en çok kazandıranı yüzde 9000 civarında bir yükselişle Aave oldu. Ekim ayında satışa sunulan projeyi, ZAP, Swissborg, Unibright ve Band Protocol takip ediyor.Dijital para alanında en çok kazandıran varlık ise yaklaşık yüzde 280’lik bir artışla DigiByte oldu. Popüler altcoini sırasıyla Stellar (XLM), Monero, Bitcoin ve Litecoin takip ediyor.

Yaz aylarına damga vurarak kripto para piyasasını canlandıran DeFi projeleri arasında ise liderliği yine Aave almış durumda. Aave’yi Enzyme Finance, Loopring, Gnosis ve Bancor takip ediyor.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Muazzam Artışlar Yaşadı

Altcoin projelerinde yaşanan büyük artışlar şaşkınlık verici düzeyde olsa da piyasa değeri açısından en büyük kripto para projeleri Bitcoin, Ethereum ve Ripple da 2020 yılının en çok kazandıran varlıkları arasında bulunuyor. Bitcoin, son 1 senede yaklaşık yüzde 239 değer kazanırken, Ethereum yüzde 399’luk bir artışla dikkatleri üzerine çekiyor.

Ripple ise son yaşanan SEC davası haberlerinden sonra yüzde 50’nin üzerinde bir değer kaybetmiş ve piyasaları çalkalamıştı. Şu an bulunduğu düşük seviyeye rağmen popüler altcoin son 1 senede yaklaşık yüzde 96 değer kazanmış durumda. Davanın sonucu ve iyi haberlerin gelmesiyle birlikte XRP’nin de önümüzdeki sene büyük değer kazanması bekleniyor.

2021 Yılında Çıkış Sürecek

Dev ralliler yaşanan 2020 yılı geride kalmaya yaklaşırken, uzmanlar, bir boğa sezonunun içinde bulunan Bitcoin’i altcoinlerin de takip ederek 2021 yılı fiyatlarının artmaya devam edeceğini dile getiriyor. Özellikle Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Polkadot, Cardano, Chainlink gibi piyasa değeri yüksek kripto para projelerinin değerini katlayacağını belirten piyasa uzmanları, geleneksel ekonomilerin yaşadığı sorunların bu yükselişleri destekleyeceğini ifade ediyor.

Yılın son günlerine girerken, yaşanan belirsizlik havası az da olsa kripto para piyasalarını da etkilemiş görünüyor. Bitcoin dominance oranının düşmesiyle birlikte harekete geçeceği düşünülen altcoinler için heyecanlı bekleyiş ise sürüyor. Bu haberde derlediğimiz kripto paralar ile ilgili detaylı bilgi, diğer yükseliş beklentisindeki projeler ve daha fazlası için sizleri Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın