Bitcoin Düşüşü Nereye Kadar Devam Edecek?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC bir yükselen paralel kanal içinde hareket ediyor.

  • 51.000 dolarda ve 47.675 dolarda destek bulunuyor.

  • BTC simetrik üçgen formasyonundan bir kırılım gerçekleştirmiş olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 18 Nisan tarihinde sıçrama gerçekleştirdi. Ancak daha sonra düşüş kaydetti ve neredeyse sıçrama gerçekleştirdiği seviyeye geri döndü.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) tarafından ortaya konan sıçrama güç kazanamadı ve düşüş işaretleri görülmeye başlandı. BTC mevcut paralel kanaldan bir kırılım gerçekleştirebilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Düşüşünü Sürdürüyor

Bitcoin rekor seviyeye ulaştığı 14 Nisan’dan beri düşüş sergiliyor. Bu düşüş 18 Nisan’da hız kazandı ve fiyat 50.931 dolarda dip oluşturdu. 

BTC 51.000 dolar seviyesini destek olarak onayladı ve yükselen paralel kanalın destek çizgisine temas etti. Yükselen paralel kanalların ise genellikle düzeltici nitelikte olduğu biliniyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, düşüş eğilimi öne çıkıyor. RSI, 50 seviyesi altında hareket ediyor. Stokastik Osilatör’de kısa süre önce ölüm kesişimi meydana geldi ve MACD ise negatif bölgeye geçti.

BTC’nin yükselen paralel kanaldan bir kırılım gerçekleştirmesi halinde sıradaki destek seviyesi 47.675 dolarda bulunuyor. Bu destek ise 0,786 fib. düzeltme seviyesi tarafından oluşturuluyor.

Kanaldan Kırılım İhtimali

İki saatlik grafiğe bakıldığında, düşüş işaretlerinin daha fazla olduğu görülüyor. Bitcoin fiyatı, daha önce destek olarak çalışan 54.500 dolar seviyesinin altına geriledi. Şu anda ise bu seviyeyi direnç olarak onaylama sürecine girdi (kırmızı ok).

İki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret etmeye başladı. MACD düşüş kaydediyor ve negatif bölgeye geçmeye yakın duruyor. RSI da düşüyor ve 50 seviyesinin altında hareket ediyor.

Dolayısıyla iki saatlik ve günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler arasında bir uyumdan söz edilebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat grafiğine daha yakından bakıldığında, simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleşebileceği görülüyor. Bu kırılım ise bir düşüş impulsünün dördüncü dalgası olabilir.

Bitcoin daha önce destek olarak görev yapan trend çizgisini şu anda direnç olarak onaylama sürecinde bulunuyor. Trend çizgisine tutunma gerçekleşmediği takdirde yeni bir dip oluşabilir. An itibarıyla fiyatın trend çizgisinde tutunamayacağı düşünülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

İki saatlik ve günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, Bitcoin fiyatında bir düşüşe işaret ediyor. Düşüş formasyonuna ek olarak gerçekleşen kırılım da yeni bir dip seviye oluşabileceğini gösteriyor.  

BeInCrypto’da yayımlanan 21 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın