Bitcoin Düşüş Dalgasını Sonlandırmaya Yaklaşıyor mu?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin kısa vadede alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • 46.000 dolar seviyesinde destek yer alırken 51.000 dolar seviyesinde ise direnç yer alıyor.

  • Bitcoin, düzeltici nitelikteki dördüncü dalga içinde hareket ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

The Bitcoin (BTC) price dropped significantly on Feb. 23, falling to a low of $44,892.Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadede 56.000 dolar seviyesine doğru yükseliş yakaladıktan sonra bir kez daha değer kaybetmesi bekleniyor.Bitcoin Destekten Sıçradı

BTC 23 Şubat’ta ciddi bir değer kaybına maruz kalarak 44.892 dolarda dip oluştursa da 0,5 fib. düzeltme seviyesinden sıçramayı başardı. Bu süreçte alım baskısına işaret eden ve aşağı doğru sarkan uzun bir fitil meydana geldi. Daha sonra görülen fiyat artışı ise 24 Şubat’ta da devam etti ve 51.357 dolar seviyesinde tepe oluştu.

Günlük grafik ölçeğindeki MACD, RSI ve Stokastik Osilatör gücünü kaybetmiş olmasına rağmen olumlu bir değerlendirme yapılabiliyor. RSI’da gizli pozitif uyumsuzluk göze çarpıyor. Bu da günlük grafikteki yükseliş trendinin devam edebileceğine dair güçlü bir işaret olarak kabul edilebilir.

Sıçramaya rağmen 2 saatlik grafikte hâlâ kısa vadeli bir alçalan direnç çizgisi takip ediliyor. Bu direnç çizgisi aşağıdaki grafikte beyazla gösterilen ve 51.600 dolarda bulunan 0,5 fib. düzeltme seviyesiyle de kesişiyor.

MACD ve RSI artış kaydediyor fakat kısa vadeli yükseliş trendinin onaylanması için alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleşmesi gerekiyor.

Alçalan direnç çizgisi aşıldığı takdirde kademeli bir yükseliş yaşanabilir ve yeni bir fiyat rekoru denemesi gelebilir.

BTC Grafiği (TradingView)
 

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen dalga sayımına göre BTC 1 Şubat’ta başlayan yükseliş hareketini takip eden düzeltici nitelikteki dördüncü dalga içinde hareket ediyor.

Yükseliş hareketinin 21 gün sürdüğü göz önüne alındığında düzeltmenin de sonlanmadığı söylenebilir. Dolayısıyla BTC hâlâ düzeltici nitelikteki bu dördüncü dalga içinde hareket ediyor olabilir. Bir düşük dip oluşursa sıradaki destek bölgesi 42.400 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu bölge, aynı yükseliş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bu analizin yazıldığı an itibarıyla düzeltmenin nasıl bir yol izleyebileceği net bir şekilde belirlenemiyor. Fakat en muhtemel düzeltme ihtimali, bir düz düzeltme veya üçgen olarak öne çıkıyor. Aşağıdaki grafikte düz düzeltmenin seyri siyah renkle üçgen formasyonunun seyri ise kırmızı renkle gösterildi.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin’in kısa vadede bir yükseliş yakalaması ve muhtemel bir düşüşle birlikte düzeltme hareketini tamamlaması bekleniyor. Düzeltmenin izleyeceği seyir ise henüz net bir şekilde belirlenemiyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 23 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın