Bitcoin Dominance Tarihin En Düşük Seviyesine Yaklaşıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTCD %41,50 destek alanının altına düştü.

  • Bitcoin Dominance, alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • BTCD, dalga sayımı analizine göre düşüş impulsünün beşinci dalgasında.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin Dominance (BTCD) oranı, 30 Temmuz’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve %41,3 bölgesinden aşağı bir kırılım yaşandı.

SponsorSponsor

Teknik göstergeler ve fiyat hareketi, Bitcoin Dominance değerinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşacağını gösteriyor.

SponsorSponsor

Potansiyel Çift Dip Formasyonu

Bitcoin Dominance (BTCD), ocak ayında %73,65 rekor seviyesine ulaştıktan bu yana düşüş gösteriyor. Düşüş 19 Mayıs‘a kadar devam etti ve %39,66 ile en düşük noktasını gördü.

Bu noktadan sonra değer bir sıçrama gösterse de son iki hafta boyunca %40 civarına yakın seyrederek bir çift dip formasyonu oluşturmak üzere.

Çift dip formasyonu bir yükseliş işareti olarak kabul edilir. Ayrıca RSI göstergesindeki yükseliş sapması gibi düşüşün tersine dönüş yapacağını gösteren işaretler de mevcut. Ancak, BTCD değerinin daha alçak bir seviyeye ulaşması bu göstergeleri geçersiz kılabileceğinden, ne sapma ne de formasyon doğrulanmıştır. Buna ek olarak, MACD azalıyor ve geçen hafta daha düşük bir momentum çubuğu oluşturdu (grafikte kırmızı simge). Ayrıca, RSI 30’un altına düşme riskiyle karşı karşıya.

Bu nedenle, düşüş eğiliminin tersine çevrilmesi için onay görevi görecek yeterli yükseliş işareti yok.

Kaynak: Tradingview

BTCD Tarihin En Düşük Seviyesine Ulaşabilir mi?

Kripto para traderı @TheEuroSniper, bir BTCD grafiği paylaştı. Buna göre, %40 bölgesinin altında yaşanacak bir kapanış, %32 bölgesine ulaşacak bir düşüşle sonuçlanabilir.

Kaynak: Twitter

Günlük grafik de düşüş eğilimi gösteriyor. BTCD, 30 Temmuz’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altında düşüş gösteriyor.

Ayrıca, 8 Eylül’de %41,50 destek alanının altına düştü ve şu anda bu noktayı direnç olarak doğrulama sürecinde.

Teknik göstergeler de düşüş gösteriyor. RSI bir miktar yükseliş sapması oluşturmuş olsa da, hala 30’un altında. Ayrıca, MACD değeri de düşüyor.

19 Mayıs günü görülen %39,66’nın altına yaşanacak bir düşüş, BTCD’yi %36 ile 2018’in en düşük seviyelerine gönderebilir.

Gerçekleşmesi en büyük olasılık olan dalga sayımı analizi de BTCD değerinin, bir düşüş impulsünün beşinci dalgasında olduğunu gösteriyor.

Bu hareketin dip hedefi ise %35,85 ile %33,89 arasında. Bu değerler, birinci dalganın uzunluğu (turuncu) ve dördüncü dalgadaki (siyah) 1,61 fib. düzeltme seviyesi kullanılarak bulunuyor.

Eğer %33,89 seviyesine kadar bir düşüş yaşanırsa, bu tarihin en düşük noktası olacaktır.

BeInCrypto’da yayımlanan 14 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın