Bitcoin Direnci Aşmayı Deniyor: Başarılı Olabilecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 51.200 dolardaki direnç bölgesine yaklaşıyor.

  • Teknik göstergeler, karışık bir görünüm sergiliyor.

  • BTC kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 3 Eylül’de yükselişine devam etti ve 50.450 dolar seviyesine ulaştı. Ancak fiyat, bu seviyeden reddedildi ve 51.200 dolardaki yatay direnç bölgesini aşamadı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) kısa vadeli alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdi ve şu anda direnç bölgesini bir kez daha aşmayı deniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Reddedildi

Bitcoin 2 Eylül tarihinde 51.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi denedi. Bu süreçte, 50.450 dolarda bir tepe oluştu. Ancak BTC, daha sonra bu seviyeden reddedildi ve yukarı doğru uzun bir fitil meydana geldi.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, karışık bir görünüm sergiliyor. MACD’de önemli bir negatif uyumsuzluk oluştu ve MACD, neredeyse negatif bölgeye geçti. Bununla birlikte, RSI’da da negatif uyumsuzluk meydana geldi. Dolayısıyla bu iki durum, düşüş işareti olarak değerlendirilebilir.

Öte yandan RSI’da gizli pozitif uyumsuzluk (sarı) oluşmaya başladı. Gizli pozitif uyumsuzluğun oluşması, negatif uyumsuzluğu geçersiz kılabilir. Ayrıca Süpertrend çizgisinin yükselişe işaret ettiği görülüyor. Bu iki gelişme ise BTC için olumlu bir tablo teşkil ediyor. O halde teknik göstergeler, hem yükseliş hem de düşüş ihtimalini destekliyor.

BTC, şu anda 51.200 dolar bölgesi altında hareket ediyor ve satış baskısına işaret eden birçok uzun fitil oluşturdu. Dolayısıyla mevcut fiyat hareketinin düşüş eğilimi taşıdığı göze çarpıyor.

Fiyat Hareketinin Geleceği

Altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere benzer şekilde, karışık bir görünüm sergiliyor.

Buna ek olarak, BTC’nin 26 Ağustos’ta yükselen destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdiği ve daha sonra destek çizgisinde birkaç kez tutunmayı denediği biliniyor. Ancak Bitcoin fiyatının bu girişimleri, başarısızlıkla sonuçlandı.

Öte yandan RSI, 0 seviyesini aştı ancak daha sonra 0 seviyesinin altına geriledi. RSI’ın kararsız hareketi, trend yönünün belirsizliğine işaret ediyor. Ayrıca MACD, pozitif bölgede yer alıyor, ancak negatif uyumsuzluk oluşturdu.

Dolayısıyla teknik göstergeler karışık bir görünüm sergilemesine rağmen BTC, düşüş eğilimini koruyor.

İki saatlik grafiğe bakıldığında ise alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği ve bu çizginin bir destek olarak (yeşil ok) onaylandığı göze çarpıyor. Ayrıca sıçramanın gerçekleştiği seviye, 0,5 fib. düzeltme seviyesinde bulunan destekle de tam olarak kesişiyor.

Dolayısıyla Bitcoin, 51.200 dolardaki destek bölgesini bir kez daha aşmayı deneyebilir. Ancak çıkış gerçekleştirme girişiminin başarılı olacağını söylemek, şu an için mümkün görünmüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 2 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın