Bitcoin Direnci Aşarsa Bu Seviyeye Ulaşabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Direnç bölgesi, 40.550 dolarda yer alıyor.

  • Bitcoin yükselen destek çizgisini takip ediyor.

  • Bir simetrik üçgen formasyonu içinde hareket ediliyor olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 29 Temmuz’da 40.550 dolardaki direnç bölgesi üzerinden bir kez daha çıkış gerçekleştirmeyi denedi. Ancak bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) direnç bölgesi altında yatay bir seyir izliyor ve bir kez daha çıkış gerçekleştirmeyi denemesi muhtemel görünüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Dirençten Reddedildi

Bitcoin (BTC) 20 Temmuz’da artış kaydetmeye başladı. Art arda yedi yeşil mum oluştuktan sonra bir doji mumu meydana geldi ve 29 Temmuz’da düşüşe işaret eden bir kapanış gerçekleşti.

Öte yandan BTC, 40.550 dolardaki yatay direnç bölgesi üzerinden üçüncü kez çıkış gerçekleştirmeyi denedi. Ancak direnç aşılamadı. Buna ek olarak, direnç bölgesinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturduğu görülüyor.

Çıkış gerçekleştirme girişimi başarısız olmasına rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, hala yükselişe işaret ediyor. RSI, 70 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Stokastik Osilatör’de altın kesişim oluştu ve MACD, pozitif bölgeye çok yaklaştı.

Bir sonraki direnç bölgesi ise 47.800 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

İki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, karışık bir görünüm sergiliyor. MACD’de ve RSI’da negatif uyumsuzluk görülüyor. Ayrıca negatif uyumsuzluk oluştuktan sonra bir düşüş hareketinin başladığı biliniyor. Ancak bu düşüş hareketi, süreklilik kazanmadı.

Ayrıca Bitcoin fiyatının 20 Temmuz’da dip oluşturduktan sonra bir yükselen destek çizgisini takip etmeye başladığı göze çarpıyor. Dolayısıyla bu destek çizgisi takip edildiği müddetçe yükseliş trendinden söz edilebilir.

Yükselen destek çizgisinden bir kırılım gerçekleşmesi halinde ise en yakın destek, 33.600 dolarda yer alıyor. Bu destek, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre Bitcoin, A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket ediyor. Fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedef, 42.181 dolarda yer alıyor. Ayrıca A ve C dalgalarının 1:1.61 oranını vermesi de bu hedefe işaret ediyor.

Kırımızı ile gösterilen alt dalga sayımına bakıldığında ise şu anda dördüncü alt dalga içinde hareket edildiği görülüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Ayrıca Bitcoin, dördüncü dalganın bir parçasını oluşturan bir simetrik üçgen formasyonu içinde hareket ediyor olabilir. 

Öte yandan fib. yansıtması (kırmızı) ve birinci alt dalga (siyah) uzunluğu kullanılarak hesaplanan ikinci hedef ise 42.900 dolar ile 43.800 dolar aralığında yer alıyor. 

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 29 Temmuz 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın