Bitcoin Dillerden Düşmüyor: Dünyanın En Büyük Firmalarından Birinin CIO’su Konuştu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin, 19 bin dolara göz kırpıyor.

  • Bu artış sonrasında BTC; iyice gündeme gelmeye başladı.

  • Son açıklama ise, çok ünlü bir isimden geldi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kasım ayında müthiş bir yükseliş yakalayan ve 19 bin dolar sınırına gelen Bitcoin ile ilgili olarak yapılan yorumların ardı arkası kesilmiyor. Yaşanan son yükselişler ile birlikte artık geleneksel yatırım ve finans dünyasının da iyice ilgi alanına giren lider kripto para birimi ile ilgili olarak son açıklama ise, BlockRock CIO’su Rick Rieder’dan geldi.Dünyanın en büyük varlık yönetim firması olan BlockRock’un CIO’su olan Rieder, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin ile ilgili olarak oldukça olumlu yorumlar yaptı. Rieder, Bitcoin’in gelecek dönemde de hayatımızda var olmaya devam edeceğini iddia etti.Bitcoin Hayatımızda Kalmaya Devam Edecek

Rieder, Bitcoin’in global ekonomik sistemde artık kalıcı bir rolü olduğunu söyledi. Başarılı yönetici, konuya dair yaptığı değerlendirmede Bitcoin’in Altın’ın yerini alacak kudrette olduğunu da sözlerine ekledi. Rieder, şunları söyledi:

Bitcoin oldukça güvenli ve sürdürülebilir bir sisteme sahip. Bundan sonraki süreçte de global ekonomik sistemdeki varlığını güçlendirecek devam edecektir. Hatta bana kalırsa, Bitcoin gelecekte Altın’ın yerini alacak.

Rieder’in Bitcoin ve Altın özelinde yaptığı karşılaştırma çok değerli. Bilindiği gibi hem Bitcoin, hem de Altın benzer özelliklere sahip ve sıkça kıyaslanıyor. Belli başlı noktalarda, BTC Altın’a kıyasla daha iyi durumda. Bunlar da gerçekten sabit ve kısıtlı bir arzının olması ve çok daha kolay taşınabilmesi. Ancak şu anda BTC’nin piyasa değeri Altın’a kıyasla hala çok çok küçük.

Gündemi Domine Ediyor

Son yaşanan artışlar ile birlikte Bitcoin, artık hemen herkesin dilinde. Geçtiğimiz günlerde JP Morgan CEO’su Jamie Dimon da Bitcoin’le ilgili olarak önemli açıklamalar yapmıştı. Daha önce Bitcoin’i ‘dolandırıcılık’ olarak niteleyen Dimon, şimdilerde ise söylem dilini biraz daha yumuşattı. Dimon, lider kripto para biriminin kendisine göre bir yatırım aracı olmadığını söylese de, Blockchain teknolojisine övgüler yağdırdı ve kurum olarak bu teknolojiyi desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

Aynı zamanda SEC Başkanı Jay Clayton da Bitcoin hakkında konuştu. Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak niteleyen Clayton, gelecekte regülasyonların bir miktar daha artacağını iddia etti. Clayton’un BTC konusunda yaptığı açıklamalar, aslında umut verici cinsten. Bilindiği gibi, SEC, Bitcoin ETF’si noktasında önemli bir karar verecek.

Fiyat bu denli olumlu seyretmeye devam ederse, ETF de yeniden gündeme gelebilir. ETF’nin onaylanması durumunda ise bu fiyat hareketlerinden bile fazlası gelebilir. Şu bir gerçek ki, gelecekte BTC ve kripto para sektörü için çok hareketli bir dönem geçecek. Bakalım BTC, bu çıkışını devam ettirebilecek mi?

Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın