Bitcoin Değer Kaybetti: Düşüş Hareketi Devam Edecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 31 Ağustos'ta yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

  • Direnç bölgesi 51.200 dolarda, destek bölgesi ise 42.400 dolarda yer alıyor.

  • BTC alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 31 Ağustos tarihinde 48.246 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu. Ancak yükseliş hareketi devam etmedi ve yukarı doğru uzun bir fitil meydana geldi.

SponsorSponsor

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, zayıf bir görünüm sergiliyor. Ancak kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, yükseliş işaretleri bulunuyor. Dolayısıyla Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadede bir çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Günlük Görünüm

Bitcoin (BTC) 31 Ağustos tarihinde artış kaydetmeye başladı. Ancak yükseliş hareketi süreklilik kazanamadı ve yukarı doğru uzun bir fitil oluştu. Dolayısıyla BTC, açılış fiyatının hemen üzerinde bir kapanış gerçekleştirdi.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, düşüşe işaret ediyor. Öte yandan grafiğe bakıldığında, gizli pozitif uyumsuzluk (turuncu) görülüyor. Ancak düşüşe işaret eden bir kapanış, gizli pozitif uyumsuzluğu geçersiz kılabilir.

Buna ek olarak, düşüş yaşanmadan önce RSI ve MACD’de negatif uyumsuzluk oluştu. Ayrıca MACD, negatif bölgeye çok yakınlaştı ve RSI, 50 seviyesi altına doğru gerileyebilir.

En yakın destek bölgesi ise 42.400 dolarda yer alıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Destek Çizgisi Civarında Hareket Ediyor

Altı saatlik grafik, günlük grafiğe kıyasla, daha karışık bir görünüm sergiliyor. Grafiğe bakıldığında, yükselen destek çizgisinden kırılım gerçekleştiği göze çarpıyor. Ancak kırılımın ardından önemli bir düşüş hareketi başlamadı. Dolayısıyla Bitcoin, şu anda kırılım gerçekleştirdiği seviyenin yakınlarında hareket ediyor (kırmızı daire).

Kayda değer bir değer kaybı olmamasına rağmen altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, net bir şekilde düşüşe işaret ediyor. MACD, negatif bölgede yer alıyor ve RSI, 50 seviyesi altında hareket ediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Öte yandan iki saatlik grafik, fiyatın bir çıkış gerçekleştireceğine ilişkin senaryoyu destekliyor.

Bitcoin, şu anda alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyor. Alçalan paralel kanal içindeki fiyat hareketi ise genelde düzeltici nitelikteki hareketler olarak değerlendiriliyor.

Ayrıca BTC, dip seviyelere ulaştıktan sonra 46.800 dolardaki destek bölgesinden sıçrama gerçekleştirdi. MACD ise düşüşe işaret etmeye başladı.

Dolayısıyla uzun vadeli fiyat hareketinin yönü, hala düşüşe işaret ediyor. Ancak kısa vadede, alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Bitcoin için uzun vadeli dalga sayımı analizi, net bir görünüm sergilemiyor. Dolayısıyla hem düşüşe (kırmızı) hem de yükselişe (turuncu) işaret eden iki muhtemel dalga sayımı, geçerliliğini hala koruyor.

Öte yandan keskin bir düşüş hareketinin başlamamış olması, yükselişe işaret eden dalga sayımının daha muhtemel olduğunu gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Yükseliş senaryosunun düşüş senaryosuna kıyasla daha geçerli görünmesi ise BTC’nin 42.400 dolara kadar düşüş yaşama ihtimalini ortadan kaldırmıyor. Ancak alçalan paralel kanaldan bir çıkış gerçekleşmesi ve bu süreçte, B alt dalgasının tamamlanması daha muhtemel görünüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının şu anda dördüncü dalga üçgeni içinde hareket ediyor olması ve bir süre yatay seyrettikten sonra çıkış gerçekleştirmesi de bir diğer ihtimali oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 31 Ağustos 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın