Bitcoin Cash Kritik Bölgeyi Aştıktan Sonra Sıçrama Peşinde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BCH 320 ve 495 dolarda dirençle karşılaşıyor.

  • Yükselen bir destek çizgisi takip ediliyor.

  • Yükseliş sağlayan uzamış bir üçüncü dalga devam ediyor olabilir.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı, 320 dolardaki direnç seviyesinden çıkış yapmayı deniyor. 320 dolar seviyesinin ağustos ayının başından beri aşılamadığı biliniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Cash (BCH) çıkış yapmayı başarırsa hedefteki direnç seviyelerine doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir.

SponsorSponsor

Uzun Vadeli Dirençler

Haftalık grafiğe bakıldığında 13 Mart’tan bu yana fiyat artışı yaşandığı görülüyor. Buna rağmen ağustos ayının başından beri 318 dolardaki direnç bölgesi aşılabilmiş değil. Bu bölge, şubat tepeleri esas alındığında 0,5 fib. düzeltme seviyesini meydana getiriyor.

BTC daha önce bu bölgeyi geride bıraktıysa da yüksek seviyelerde tutunmayı başaramayarak yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu. Şu anda ise yeni bir çıkış denemesi ortaya koyuyor.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor ve çıkış denemesinin başarılı olacağını gösteriyor. Çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç bölgesi 395 dolarda yer alıyor.

BCH Grafiği (TradingView)

Bitcoin Cash İçin Olası Senaryolar

Günlük grafiğe göre 23 Eylül’de 203 dolarda dip seviye oluşturan BCH yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı.

320 dolar seviyesinde bir ara direnç yer alıyor. Bu ara direnç, 0,5 fib. düzeltme seviyesiyle de kesişiyor. Yukarı uzanan fitil hariç tutulursa bu bölgeni, ağustos ayının başından beri aşılamadığı söylenebilir.

Haftalık grafiğe benzer şekilde günlük grafikteki teknik göstergeler de olumlu bir tablo çiziyor ve çıkış ihtimalini destekliyor. Dolayısıyla 495 dolardaki direnç bölgesine doğru bir fiyat artışı yaşanabilir.

BCH Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre BCH

Dalga sayımına göre BCH 13 Mart’ta yükseliş yönlü bir impulse başlamış ve şu anda uzamış üçüncü dalgayı (beyaz) sürdürüyor gibi görünüyor.

Üçüncü dalga için ilk hedef, yukarıda belirtilen direnç bölgesine de yakın bulunan 645 dolar seviyesinde yer alıyor. Fakat uzamadan ötürü 670 dolar hedefinin gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor.

Üçüncü dalga için ortaya konan alt dalga sayımı ise aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi.

BCH Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında, üçüncü dalganın uzadığı anlamına gelen bir 1-2/2-1 dalga formasyonu göze çarpıyor. Küçük alt dalga sayımı ise aşağıdaki grafikte siyah renkle gösterildi.

BCH Grafiği (TradingView)

BCH/BTC Paritesinde Neler Oluyor?

Tanınan kripto para analistlerinden Cryptotoad (@Mesawine1) bir BCH grafiği paylaşarak 0,013₿ seviyesinden sıçrama gerçekleştiği ve yükseliş hareketinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Twitter

BCH/BTC paritesinde 0,013₿’deki destek bölgesinden sıçrama yaşandığı ve yukarı yönlü uzun bir fitille onaylamanın gerçekleştiği görülüyor. BCH bu bölgede tutunmayı başarırsa 0,02₿ seviyesine doğru yükseliş de mümkün hale gelecek.

RSI’daki negatif görünüme rağmen Stokastik Osilatör ve MACD pozitif bir tablo çiziyor ve BCH’nin yükselişe devam edebileceğini gösteriyor.

BCH Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BCH başarılı bir şekilde 320 dolar seviyesinde tutunursa 563 ve 670 dolar seviyelerine doğru hızlı bir şekilde yükseliş kaydedebilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 17 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın