Bitcoin Bu Seviyede Tutunduğu Sürece Pozitif Görünümde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 15.800 dolardaki destek bölgesinden sıçrama yaptı.

  • Teknik göstergeler net bir şekilde zayıflık sergilemiyor.

  • Alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği görülüyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı 9-16 Kasım haftasında kademeli bir yükseliş ortaya koydu. 16.000 dolar üzerinde kapanış gelmemesine rağmen BTC çıkış seviyesini destek olarak onayladı ve bir kez daha yükselişe geçti.

SponsorSponsor

9-16 Kasım haftasında hafif bir yükseliş yakalan Bitcoin, her iki yöne de fitilleri bulunan küçük bir yeşil mum oluşturdu. 16.494 dolar tepesine ulaşan fiyat, daha sonra düşüşe geçti ve 16.000 dolar seviyesinin altında kapanış yaptı.

SponsorSponsor

Teknik Göstergeler

Teknik göstergeler henüz bir zayıflık sergilemiyor ve negatif uyumsuzluktan söz edilemiyor. Stokastik Osilatör de ölüm kesişimi oluşturmuş değil.

Yine de 0,786 fib. direnci içinde bir fiyat hareketi gözlemleniyor. BTC, 16.140 dolardaki bu seviye üzerinde henüz kapanış gerçekleştiremedi.

Bir sonraki önemli direnç seviyesi 0,854 fib. düzeltme seviyesini oluşturan 17.264 dolar olarak öne çıkıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Destek Seviyelerini Test Ediyor

Günlük grafikte 12 Kasım çıkışına kadar direnç olarak çalışan 15.800 dolar bölgesi dikkat çekiyor. Çıkıştan sonra desteğe dönen bölge, 14 Kasım’da aşağı yönlü uzun bir fitil oluşumuna sebep oldu ve alım baskısını yansıttı.

15.800 dolar bölgesi korunduğu sürece yükselişin devam etme ihtimali de yüksek kalacak.

BTC Grafiği (TradingView)

Günlük grafiğe bakıldığında teknik göstergelerin henüz net bir zayıflık ortaya koymadığı fakat bazı zayıflık işaretleri sergilediği söylenebilir:

  • MACD ivme kaybetmeye başladı fakat henüz düşüş kaydetmiyor.
  • Stokastik Osilatör ölüm kesişimi oluşturmadı fakat yükseliş de ortaya koymuyor.
  • RSI’da bazı negatif uyumsuzluklar göze çarpıyor fakat başarısız tepe salınımı tamamlanmadı.

RSI’ın 70 altında kalması önem taşıyor çünkü bu gelişme yaşandığı takdirde başarısız tepe salınımı formasyonu tamamlanacak ve aşırı alım bölgesinden çıkılacak. Bu da bir düşüş işareti olarak değerlendirilebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Bitcoin

1 saatlik grafikte, 13 Kasım’dan sonra meydana gelmiş olan bir alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği görülüyor.

Daha sonra 0,618 fib. direnci hızla aşıldı. Bu da mevcut hareketin bir düzeltme olmadığını, yeni bir yükseliş hareketinin başlangıcı olabileceğini gösteriyor.

Kısa vadede, alçalan direnç çizgisini onaylayacak kısa vadeli bir düşüş meydana gelebilir fakat Bitcoin yükseliş hareketini sürdürecek gibi görünüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

BTC, desteğe dönüşmüş olan 15.800 dolar bölgesi üzerinde kaldığı sürece fiyat artışının devam etme ihtimali de yüksek kalacak.

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç.

Katılın